XFX AMD RX 580 8 GB GTS Edition kaç TL eder?

Hocam benim demek istediğim şeyi kurla ilişkilendirmeyin. Evet Euro arttı o ayrı mesele ancak RX 5500 XT gibi bir kart varken RX 580'e 6000 TL verilmez şahsen ben vermem. Çünkü daha iyisi sıfır fiyatı ile orada dururken daha az performanslı olanına neden 6000 TL vereyim. Sonuç olarak 6000 TL'den koyulabilir evet. Ama alıcısı olur mu bilemem.
Dostum vediğim linke bakarsan adam 7500'den kaç kişiye satmış. Sen almayabilirsin ama alan alır.

Serbest piyasa diye diye piyasayı arttırmaya devam edin dün birisi 6000 TL'ye sattıysa siz o zaman 7000e satın yarın birisi gelsin ona da deyin ki dün birisi 7000'e sattı 8000 eder deyin, sonra o 8000e satsın sonra diğer gün 8 bine sattı dün biri deyin o da 10k ya satsın sadece 1 sene sonra ev fiyatlarına ekran kartı alalım nasıl fikir?

Güzel fikir. Beğenmeyen sıfır alsın eğer bulabiliyorsa. Piyasada yerine koyacağı kartların fiyatları en az 2 kart arttıysa ikinci elde de ona göre satacak.
Adamın 2K'ya alacağı kart 10K olursa adam da pahalıya satar. Bir kişinin fırsatçılığı tüm piyasayı etkiler. Artık eşitlik piyasası kalmadığından önüne gelen bir fiyat çekiyor. Ülkenin de ekonomik olarak durumu ortada zaten. Vergiler, vergilerin vergileri, enflasyon, kur, faiz, stopaj, pandemi, üretim noksanlığı derken uçuyor fiyat.

Adamın 2K'ya alacağı kart 10k olursa adam da pahalıya satar. Bir kişinin fırsatçılığı tüm piyasayı etkiler. Artık eşitlik piyasası kalmadığından önüne gelen bir fiyat çekiyor. Ülkenin de ekonomik olarak durumu ortada zaten.

Hayır da arkadaşım, küçük çocuklar oyun oynayacak EBA'ya girecek sistem bulamadı ya, kimsenin keyfi para kazanması için bazı zevklerimizden feda ederek 2 katı fiyatlarına ekran kartları aldık neredeyse hiç mi daha pahalıya sat derken içiniz acımıyor. Yeni nesil çocuklar belki şu ether sayesinde oyunun ne olduğunu bile bilemeyecek.
Rabbimden tek dileğim şu fırsatcılardan kuruşu kuruşuna çıkarsın ve miningcileri mutlu etmesin iyi forumlar.

Hayır da arkadaşım, küçük çocuklar oyun oynayacak EBA'ya girecek sistem bulamadı ya, kimsenin keyfi para kazanması için bazı zevklerimizden feda ederek 2 katı fiyatlarına ekran kartları aldık neredeyse hiç mi daha pahalıya sat derken içiniz acımıyor. Yeni nesil çocuklar belki şu ether sayesinde oyunun ne olduğunu bile bilemeyecek.
Türkiye'de hayat zor maalesef. En basitinden yurt dışındaki Series X konsolundan bahsedelim. Dışarıda 500 Birim fiyattan satılan konsol burada 8000 birim fiyattan satılıyor. Asgari ücret (saat başına hesaplayalım) 1 ay da ortalama 2500 dolar/euro olsun adam bunu 500 dolar/euro ile alıyor. Sen kaça alıyorsun 3k bile olmayan askeri ücretle 8k para veriyorsun. Böyle olunca da herkes ya dışardan getirtiyor(kaçak) veya fırsatçılık yapıyor. Milletin karın tokluğuna çalıştığı bir ülkede yaşıyoruz. Maalesef şartlar orta da. Biz de isteriz 500 liraya bir Series X almayı(örnek olarak), herkes uygun fiyattan teknolojik cihazlar alsın, eğlensin. Fakat durumlar mağlum.

EBA'ya RTX kartlarla girilmiyor. Piyasa uygun fiyatlı RX 550/GT 1030 dolu alsınlar, hem oyuna hem EBA'ya gider eğer "küçük" çocuklardan bahsediyorsak. Millet parasını kazanıyor, BTC/ETH ileride düşerse belki düzelir ama zannetmiyorum çünkü global silikon ve çip sıkıntısı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı