XFX RX 550 2GB vs ASUS GT 1030 2 GB

Bütçe
1300
Hocam vrama takılmayın içinde CPU güçlü olmalı. Hocam RX 550 çift fanlı ve 4 GB diye nasıl açılıyor anlatır mısınız?

Anlattığım olayla VRAM'in alakası yok 1030 da yayın desteği yok.
1300 TL de çok pahalı yarısına satiliyordu 2 ay önce bence piyasanın bir düzelmesini bekle diyeceğim ama sanmıyorum zaman geçtikçe artıyor fiyatları.

Hocam 2 sinide çöp ve ölü 750 ti ya da ondanda güçlü gtx 960
Piyasa düzelince GTX 1660Super düşünüyorum zaten, geçici olarak bilgisayarı açmam gerekiyor.
GT 1030 ile yayın bile açılmıyor işlemciye yüklenen bir oyunda ekran kartından yayın açmak istersen açamazsın RX 550 de açılıyor hem performans olarak daha iyi önerim RX 550.
MSI modeli 128 Bit onu öneririm hem çift fanlı.
Küçük ayarlarla işlemciyle ekran kartına dağıtmayı planlıyorum yükü. Artı olarak XFX markası da çift fanlı. MSI modelinin LP olması beni şüphelendiriyor sadece.

Piyasa düzelince GTX 1660Super düşünüyorum zaten, geçici olarak bilgisayarı açmam gerekiyor.

Küçük ayarlarla işlemciyle ekran kartına dağıtmayı planlıyorum yükü. Artı olarak XFX markası da çift fanlı. MSI modelinin LP olması beni şüphelendiriyor sadece.
geçiçi olarak derken günlük işler içinmi ?

Başlığı çok takip edemedim fakat şöyle bir şey geldi aklıma. Madem GT 1030 ekran kartına kadar ok veriyorsunuz o zaman APU bir işlemci alın ve elinizdeki işlemci boşa çıksın. Yani kısacası sorununuzu 5 kuruş para harcamadan çözmüş olursunuz.

Başlığı çok takip edemedim fakat şöyle bir şey geldi aklıma. Madem GT 1030 ekran kartına kadar ok veriyorsunuz o zaman APU bir işlemci alın ve elinizdeki işlemci boşa çıksın. Yani kısacası sorununuzu 5 kuruş para harcamadan çözmüş olursunuz.
APU Sistem toplamayı düşünmüyorum, teşekkürler.

Ryzen 3500 işlemci 1334 TL olarak gördüm, GT 1030 ekran kartı için 1300 TL diyorsunuz. Toplamda 2634 TL işlemci ve ekran kartına ödeceyeceksiniz gibi görünüyor.
Ryzen 3400G ile Ryzen 3500 arasında bir karşılaştırma yapmak tabi ki gerekir ama Ryzen 3400G kabaca baktığım kadarıyla 1800 TL ve içinde GT 1030 barındırıyor zaten.
Dediğim gibi konuyu okuma şansım olmadı, işteyim, fikir olması ve kendi araştırmanızı bu yönde yapın diye yazmıştım.

Ryzen 3500 işlemci 1334 TL olarak gördüm, GT 1030 ekran kartı için 1300 TL diyorsunuz. Toplamda 2634 TL işlemci ve ekran kartına ödeceyeceksiniz gibi görünüyor.
Ryzen 3400G ile Ryzen 3500 arasında bir karşılaştırma yapmak tabi ki gerekir ama Ryzen 3400G kabaca baktığım kadarıyla 1800 TL ve içinde GT 1030 barındırıyor zaten.
Dediğim gibi konuyu okuma şansım olmadı, işteyim, fikir olması ve kendi araştırmanızı bu yönde yapın diye yazmıştım.
Sizin dediğinizi de anladım ama diğer parçalar elimde zaten, bu arada kolay gelsin iyi çalışmalar.
GT 1030 Ekran kartını tercih ettim ve 1 haftadır kullanıyorum, gayet memnunum ve tatmin ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı