XFX RX 5500 XT sıcaklık değerleri

Radeon ayarlar/ Ekran bölüne gelin.
fddf.PNG
gfdgdf.PNG

İşaretlediğim yeri 74 yapıp dener misiniz?

Benim de bir sorum olacaktı. Msi afterburner'ı ilk açtığımda soldaki altlı üstlü 2 değerden alttaki değerin 1736 MHz olması ne demek? Oyunlarda bu MHz değeri geçiyor sanırım. Boşta 1736 MHz olması sıcaklığı ne kadar etkiler? Nasıl düşürülür bu değer? Bu değerin düşürülmesinin zararı var mı?

Arkadaşlar ROG STRIX RX570'den XFX RX 5500 XT 4 GB'a geçtim. Eski ekran kartım boşta 30-40, oyunlarda da ( GTA 5: 70-80, Witcher 3: 75-80, Valorant 65-70) dereceli alıyordu ama yeni ekran kartım boşta 50-53 derece oluyor oyun oynarken de aynı sıcaklıkta oluyor neden böyle? Mesela aynı oyunlarla test yaptım RX 5500 XT'nin oyunlarda sıcaklıkları böyle; (GTA 5: 50-55, Witcher 3: 55-60, Valorant 47-48) neden ekran kartı boşta daha sıcak oluyor? Şimdi diyeceksiniz fanlar dönüyordur. Evet fanlar Witcher 3 ve GTA 5 de dönüyor ama Valorant da dönmüyor ve boşta olan sıcaklıktan daha düşük sıcaklık alıyorum. Ekran kartının sıcaklık ölçen parçası arızalanmış olabilir mi? Kasamın önü de kapalı böyle düşük sıcaklık almaması lazım.
Ekran kartı ile ilgili driver ve ekstra yazılımları silip tekrar kurmayı deneyin. Ekran kartını oyun dışında ney kullanıyor oda önemli. Geforce rtx 2060 kullanıyorum internette gezerken bende de sıcaklıklar 55 derecelere çıkabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı