XFX RX 5600 XT thıcc II ekran kartı ısınır mı?

OCsici

Hectopat
Arkadaşlar dün başlıkta bahsettiğim kartı indirimde görüp sipariş ettim. Fakat içimde bir soru kaldı, internetteki sitelerde ve videolarda bazı insanlar ısınma sorunu olduğunu söylemiş. Yer yer 90 dereceyi gördüm ben diyenler var. Kullananlara veya bilgi havuzu geniş olanlara soruyorum, bu model iyi midir? 😕

Evet biraz daha sıcak çalışıyor, fan profili ile sorun olacağını sanmıyorum. Zaten fiyatı da çok iyiydi.

Neden bu kadar etkide kalıyorsun ki? Benim ekran kartım da eski TUF modelinden. Aşırı ısınır,kronik sorunlu, ayvayı yedin oyun oynayamayacaksın bile falan dediler. Bi geldi kart 2k ultra ayarlarda VRM ve GPU sıcaklıgını 78 üstüne ADANA sıcağında olmama rağmen çıkaramadım.
Bir kart gelsin dene de sonra telaşına kapılırsın, bu kadar evhamlı olmak genel olarak iyi değil.

@OCsici
Hocam kasanın modeli tam olarak nedir? Eğer Mesh panel ise pek korkulacak durum yok denebilinir. En kötü undervolt falan yapıp durumu dengelersin. Diğer modellere göre ısındığı doğru ancak 2000 TL'ye aldıysan harika bir fiyata almışsın bilmeni isterim. Kullanan tecrübe sahibi arkadaşlar vardır umarım.

Arkadaşlar dün başlıkta bahsettiğim kartı indirimde görüp sipariş ettim. Fakat içimde bir soru kaldı, internetteki sitelerde ve videolarda bazı insanlar ısınma sorunu olduğunu söylemiş. Yer yer 90 dereceyi gördüm ben diyenler var. Kullananlara veya bilgi havuzu geniş olanlara soruyorum, bu model iyi midir? 😕
Evet serin çalışan bir model değil ama 90 derece de abartı olmuş.

İyi bir kasa ve fan profili ile 75 dereceyi geçmez ama kasan kötüyse 80 dereceleri görebilir.

Ben de bu kartı alacaktım ama bunu aldığımda Ryzen 5 1600AF almak zorunda kalıyorum ve darboğaz ihtimali var diye almadım onun yerine 3600X alıp ekran kartını bekleteceğim sanırım. Bu arada güzel kart almışsın hayırlı olsun. Birisi kartın yorumuna MSI Afterburner ile fanı ayarlayıp ısıyı düşürdüğünü yazmıştı pek korkmana gerek yok gibi yani.

Merhaba hocam. Bende XFX RX 590 kullanıyorum kronik ısınma sorunlu olan bir model. Sizin ekran kartının da birkaç yerde ısındığını görmüştüm. Ayrıca kasanın modeli ve hava akışı da sıcaklık değerlerine etki eder. Benim kasam mesh panel hava akışı iyi fakat XFX RX 590 ekran kartım otomatik ayarlarında 87 dereceyi görmüştü :D Sonra sistem kapandı wattman siyah ekran hataları filan uğraştım ama hepsini çözdüm ısınmasını da çözüm maksimum 75-79 derece arasında çalışıyor. Zaten 14 gün iade hakkınız var. Beğenmezseniz iade de edebilirsiniz.

2050 liraya aldım fiyat dediğiniz gibi gerçekten uygun, aslına bakarsanız yeni sistem topluyorum indirimde görünce hemen kapayım dedim. Kasa önerilerinize de açığım içimde ki sıkıntı biraz azaldı 😌 test edince konuya testlerimi aktarırım.

Geri
Yukarı