XFX RX 570 8 GB yüksek sıcaklık problem

ctoker749

Decapat
XFX RX570 8 GB kullanıyorum, Fortnite oynarken 89 derece oldu. V-Sync açtıktan sonra düştü ancak. Kasam Power Boost X-59(PSU Xigmatek) ve kasanın arkası açıkta değil. Bu sıcaklıkları UV ve fan ayarı ile 75-80 arasına çekmem mümkün mü? Kasanın yan kapağını açmak istemiyorum çünkü odam çok tozlanan bir oda.

Sistem:

MSI H310M PRO-VDH Plus.
i3-9100F.
2x8 2666 MHz RAM.
XFX RX570 8 GB.
Power Boost X-59.
Xigmatek X-Power 650W.
120 GB SSD.
1 TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıcaklık hariç driver veya WattMan hatası almadım. Biraz dengeyi bozmasından korkuyorum.

Siz bilirsiniz tabii ama ben kendim kullanıyorum kasamın önü mesh ama fan yok ona rağmen çok ısınmıyor fan profilim de size attığım gibi. Ben de hata almıyorum bu arada ilk başlarda alıyordum UV sonrası sıcaklık düştüğü için almıyorum.

%0 oluyor %60 oluyor, birazdan yine 0 oluyor

AfterBurner kullanmıyorum.
Çok ciddi FPS düşüşleri yaşıyorsunuz öyleyse, MSI Afterburner yükleyip anlık olarak kullanımları takip eder misiniz? Diğer parçalarda herhangi bir problem de olabilir.

Çok ciddi FPS düşüşleri yaşıyorsunuz öyleyse, MSI Afterburner yükleyip anlık olarak kullanımları takip eder misiniz? Diğer parçalarda herhangi bir problem de olabilir.
OCCT testi yaptim sorun çıkmadı. FPS düşüşü de yaşamadım. Bilgisayara geçince konu açıp sizi etiketleyerek resim atarım. ABZU oynarken kullanım %89-99 arası değişiyordu. Diğer oyunlarda iniş çıkış olabiliyor.

OCCT testi yaptim sorun çıkmadı. FPS düşüşü de yaşamadım. Bilgisayara geçince konu açıp sizi etiketleyerek resim atarım. ABZU oynarken kullanım %89-99 arası değişiyordu. Diğer oyunlarda iniş çıkış olabiliyor.
O zaman gösterimde bir hata var, bu kullanım değerlerine göre ciddi FPS düşüşü olması gerek. VSYNC açık mı oynuyorsunuz oyunları? Oyun içinde bulunduğunuz alanlara göre kullanım değeri değişse bile FPS sabit kalabilir ama yine de %0'a düşemez, düşerse FPS yerlerde sürünür, %0 olarak gözüktüğü anlarda yanlış gösterim oluyor sanırım.

O zaman gösterimde bir hata var, bu kullanım değerlerine göre ciddi FPS düşüşü olması gerek. VSYNC açık mı oynuyorsunuz oyunları? Oyun içinde bulunduğunuz alanlara göre kullanım değeri değişse bile FPS sabit kalabilir ama yine de %0'a düşemez, düşerse FPS yerlerde sürünür, %0 olarak gözüktüğü anlarda yanlış gösterim oluyor sanırım.
Özellikle Sosyalde gezinirken çok oluyor. Minecraft oynarken de oluyordu bir ara ama tam %0 mıydı hatırlamıyorum. Garip tarafı bir sorun yaşamamam. Belki de gösterim yanlıştır.

Özellikle Sosyalde gezinirken çok oluyor. Minecraft oynarken de oluyordu bir ara ama tam %0 mıydı hatırlamıyorum. Garip tarafı bir sorun yaşamamam. Belki de gösterim yanlıştır.
Sosyalde gezinirken zaten ekran kartı kullanılmaz pek, ben oyunlar için konuşuyordum. Neyse hocam bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bence konu açın, arkadaşın konusunu meşgul etmeyelim.

Geri
Yukarı