XFX RX 570 ısınıyor

og kush

Hectopat
Arkadaşlar, hepinize selam.
Hemen konuya geleyim arkadaşlar, ben yaklaşık 7 ay önce yeni bilgisayar aldım.
İlk 5 ay bilgisayar donanımlarıyla ilgili fazla bilgim yoktu.
Arkadaşlarla Rainbow Six Siege oynarken kasanın bayağı sıcak olduğunu fark ettim.
Ondan sonra AMD Radeon programından ekran kartı sıcaklığıma bakmak istedim.
Ekran kartı sıcaklığım 89 dereceydi ama daha yukarı çıkmıyordu, aşağı da inmiyordu sıcaklık derecesi.
Ondan sonra gerekli araştırmaları yaparak 89 derecenin normal olmadığını öğrendim. Fan hızını kendim ayarladım, sıcaklığı düşürdüm fakat 4000 RPM değerinde 77-78 derecelere kadar indi. Arkadaşımın da ASUS markasının RX5 80 modeli var, onunki Rainbow oyunun da 75-76 derecelerde geziyor ve fan hızı da bayağı düşük. Ben kasayla alakası olmadığını düşünüyorum çünkü ikimizinki de aynı kasa. Üstelik onun kasasının kapağı kapalı, benimki ise açık. Sizce değerler normal mi? Ne yapmalıyım?

XFX AMD Radeon RX 570 8 GB.

Rx ekran kartı modellerinin en büyük sorunu zaten ısınmasıdır.ancak saklanan bir şey de değil bu amd ekran kartlarının fazla ısındığını herkes bilir.keşke biraz daha araştırıp tercih yapsaydın.

Artı -2 Eksi
Arkadaşlar, hepinize selam.
Hemen konuya geleyim arkadaşlar, ben yaklaşık 7 ay önce yeni bilgisayar aldım.
İlk 5 ay bilgisayar donanımlarıyla ilgili fazla bilgim yoktu.
Arkadaşlarla Rainbow Six Siege oynarken kasanın bayağı sıcak olduğunu fark ettim.
Ondan sonra AMD Radeon programından ekran kartı sıcaklığıma bakmak istedim.
Ekran kartı sıcaklığım 89 dereceydi ama daha yukarı çıkmıyordu, aşağı da inmiyordu sıcaklık derecesi.
Ondan sonra gerekli araştırmaları yaparak 89 derecenin normal olmadığını öğrendim. Fan hızını kendim ayarladım, sıcaklığı düşürdüm fakat 4000 RPM değerinde 77-78 derecelere kadar indi. Arkadaşımın da ASUS markasının RX5 80 modeli var, onunki Rainbow oyunun da 75-76 derecelerde geziyor ve fan hızı da bayağı düşük. Ben kasayla alakası olmadığını düşünüyorum çünkü ikimizinki de aynı kasa. Üstelik onun kasasının kapağı kapalı, benimki ise açık. Sizce değerler normal mi? Ne yapmalıyım?

XFX AMD Radeon RX 570 8 GB.

XFX kartları ısınır hocam ama bu kadar değil heleki bu fan hızı değerlerin de bende XFX RX570 4 GB modelini kullanıyorum kartım undervolt lu ve fan hızları bayağı bir düşük kasamda 5 tane de fan var RDR2 tam yükte 69 dereceyi geçmiyor 2700 RPM'de. Sorun ga sizin kartınızda ya da kasanızın hava akışı iyi değil.

O ekran kartı zaten çok ısınıyor. Ama 89 normal değil. Kasanızın modelini atar mısınız? Büyük ihtimal hava akışınız kötü.

Kasam bu arkadaşımda da dediğim gibi aynı kasa var onun ki tam yükte 76 dereceyi geçmiyor anlamadığım sıkıntı Rainbow Six Siege oyununda en düşük ayarlarda da 89 derece en yüksek ayarlarda da 89 derece oluyor.
Kasam bu arkadaşımda da dediğim gibi aynı kasa var onun ki tam yükte 76 dereceyi geçmiyor anlamadığım sıkıntı Rainbow Six Siege oyununda en düşük ayarlarda da 89 derece en yüksek ayarlarda da 89 derece oluyor.
Kasamın yan kapağı açık şekilde kullanıyorum ve ekstradan 1 fan taktım

Dosya Ekleri

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    12,9 KB · Görüntüleme: 43
Artı -1 Eksi

Kasamın yan kapağı açık şekilde kullanıyorum ve ekstradan 1 fan taktım
Bu kasada normal gibi.Tamamen kapalı içerdeki havayı tahliye edemiyor.

Geri
Yukarı