XFX RX 570 OC 8 GB UV Yapmak

i5 9400F 2.90GHz
8 GB 2666MHz RAM
XFX RX 570 OC 8 GB ekran kartı
500W PSU
H310CH5-M7 anakart
Sıcaklıklar en az 76-80 derece yaz aylarında 80 dereceyi rahat geçiyor her oyunda böyle değerler fanlar neredeyse %100 çalışıyor

Kankam bilgisayarlarımızın tüm özellikleri aynı bende de aynı sıkıntı var çözümünü bulursan bana da haber verir misin?

Kankam bilgisayarlarımızın tüm özellikleri aynı bende de aynı sıkıntı var çözümünü bulursan bana da haber verir misin?
Ben afterburner dan yaptım daha önceden de afterburner dan denemiştim fakat olmamıştı bir kez daha şansımı deneyip çok ufak dan başlayıp yavaş yavaş arttırdım ve oldu şuan core voltage -100 de ve baya 6-7 derece fark etti. Değerlerim paylaştığım görseldeki gibi. Dediğim şekilde core voltage ı yavaş yavaş arttır benim daha önce yaptığım gibi birden -100 yaparsan sapıtıyor. Ben ilk -43 den başladım öyle biraz oyunlarda test ettim daha sonra -52 yapıp biraz daha test ettim daha sonra -70 ler -80 ler böyle devam ettirdim her ayarda test ederek en son -100 de bıraktım şuanlık bir sıkıntım kalmadı. Ve pc ni her yeniden açtığında radeon ayarları ile çarpışıp sıfırlanabilir bunun içinde yine attığım görselde sağ altta Apply at startup yazan yeri açman gerek. Ben böyle tüm ısı sorunumu hallettim modeller falan her şey aynı olsa bile sende işe yaramayabilir ama yinede istersen dediğim şekilde deneyebilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (145).png
    Ekran Görüntüsü (145).png
    264,7 KB · Görüntüleme: 20
Ben Afterburner'dan yaptım daha önceden de Afterburner'dan denemiştim fakat olmamıştı bir kez daha şansımı deneyip çok ufak dan başlayıp yavaş yavaş arttırdım ve oldu şu an Core voltage -100'de ve bayağı 6-7 derece fark etti. Değerlerim paylaştığım görseldeki gibi. Dediğim şekilde Core voltage ı yavaş yavaş arttır benim daha önce yaptığım gibi birden -100 yaparsan sapıtıyor. Ben ilk -43'den başladım öyle biraz oyunlarda test ettim daha sonra -52 yapıp biraz daha test ettim daha sonra -70'ler -80'ler böyle devam ettirdim her ayarda test ederek en son -100'de bıraktım şu anlık bir sıkıntım kalmadı. Ve PC'ni her yeniden açtığında Radeon ayarları ile çarpışıp sıfırlanabilir bunun içinde yine attığım görselde sağ altta apply at startup yazan yeri açman gerek. Ben böyle tüm ısınma sorunumu hallettim modeller falan her şey aynı olsa bile sende işe yaramayabilir ama yine de istersen dediğim şekilde deneyebilirsin.

Kankam bir soru daha soracağım kasan Casper N200 mü? Fotoğrafta belirttim kasayı.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    2,7 KB · Görüntüleme: 21
Ben Afterburner'dan yaptım daha önceden de Afterburner'dan denemiştim fakat olmamıştı bir kez daha şansımı deneyip çok ufak dan başlayıp yavaş yavaş arttırdım ve oldu şu an Core voltage -100'de ve bayağı 6-7 derece fark etti. Değerlerim paylaştığım görseldeki gibi. Dediğim şekilde Core voltage ı yavaş yavaş arttır benim daha önce yaptığım gibi birden -100 yaparsan sapıtıyor. Ben ilk -43'den başladım öyle biraz oyunlarda test ettim daha sonra -52 yapıp biraz daha test ettim daha sonra -70'ler -80'ler böyle devam ettirdim her ayarda test ederek en son -100'de bıraktım şu anlık bir sıkıntım kalmadı. Ve PC'ni her yeniden açtığında Radeon ayarları ile çarpışıp sıfırlanabilir bunun içinde yine attığım görselde sağ altta apply at startup yazan yeri açman gerek. Ben böyle tüm ısınma sorunumu hallettim modeller falan her şey aynı olsa bile sende işe yaramayabilir ama yine de istersen dediğim şekilde deneyebilirsin.

Undervolt yapmak isityorum fakat hala yapamadım benimle Gmail üzerinden iletişime gereçir misiniz.
Undervolt yapmak isityorum fakat hala yapamadım benimle Gmail üzerinden iletişime gereçir misiniz?

Tamamdır hallettim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı