Elektronik XFX RX 6400 2298.99 TL!

Oyun oynama değil de bir tık yapmayı düşünüyorum öğrenme amaçlı Unity veya UE5 kaldırsa yeterli benim için.

Bunları ne düzeyde kullanacağınıza bağlı. Benim eski GTX 650 ekran kartım bile Unity de çok rahat 2 boyutlu oyun yapmaya yetiyordu. Eğer ki çok büyük hedefleriniz yoksa yeteceğini düşünüyorum.

1050 Ti'dan güçlü hocam, bir de güncel olması da cabası.

Nerede güçlü? Arada sadece yüzde 3 fark var.

Screenshot_4.jpg

@Arkham Kn1ght bu 3.0 değil mi? 4.0'da daha güçlü kabul edilir o zaman.

Fark oyundan oyuna değişiyor. Bazı oyunlarda yok denecek kadar az. Fiyatı uygun olsa da kaç senelik GTX 780'den daha kötü bir kart almak yerine başka alternatiflere yönelirdim ben olsam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fark oyundan oyuna değişiyor. Bazı oyunlarda yok denecek kadar az. Fiyatı uygun olsa da kaç senelik GTX 780'den daha kötü bir kart almak yerine başka alternatiflere yönelirdim ben olsam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bütçe olmayınca çok bir seçeneğiniz kalmıyor. Güncel bir AMD kartı almak istiyordum 2.000 TL'ye çok zor ekran kartı bulabilmek.

Bazı oyunlarda yok denecek kadar az demişsin hocamda attığın videoda RDR2 ile GTA 5 dışında FPS farkı 10-20FPS kadar fark ediyor R6 da 30FPS'e kadar çıkıyor bu fark, TechPowerUp sıralamada PCI-e 3.0 performansını göze almış 4.0 da 1650'yi bile geçiyor zaten aynı şekilde 3.0 da da bazı oyunlarda daha yüksek FPS alıyor 1650'den sandığınız kadar kötü bir kart değil yani bu ayrıyeten GTX 780 dediğiniz kart zaten güçsüz bir kart değil zamanının üst seviyeye yakın kartlarından sadece eski bir mimari kullanıyor fakat şu zamanda o kartla FPS oyunları dışında çok bir oyun oynayacak olmaz zaten.

GTX 780 güçsüz bir kart değilmiş, 2016'da falan yaşıyorsun galiba 😀 sen güçlü kart görmemişsin daha.

Hocam komik olan nedir anlamadım? Sen gidip GTX 780i 3050 ile kıyaslıyorsan güçsüz kalır tabii ki ama şu anda R5 3600 işlemci al veya 10400F hangisini istersen üstüne GTX 780 tak Dual channel RAM koy Valorant ve CS:GO gibi FPS oyunlarında 144FPS'in altına inmezsin 2018-2019 ve öncesi AAA oyunları da Low 1080p oynarsın rahatlıkla, senin gözünde kart neyle kıyaslanıyor bilmiyorum GTX 780 oyun tarafında 1050 Ti'dan daha iyi bir kart tabii ki de 1050 Ti tercih etmek daha doğru ama GTX 780 kötü olmuyor bunun sonunda.
RX 6400'un kapıştığı kartlar belli zaten başka alternatiflere yöneleceğini belirtmişsin 2.3K ya alternatiflerini söyleyeyim sana GTX 1050 Ti, RX 550 bu 2 karttan birini alabilirsin ki RX 6400 bu iki karttan da PCI-e 3.0 ve 4.0 da iki türlü de daha iyi ancak sıfır tarafında, ikinci ele girmemize gerek yok ikinci el alacak adam RX 6400'e bakmıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı