XFX RX 6800XT memnun eder mi?

Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde XFX SWFT 319 RX 6800XT aldım ama merc modelini falan daha sonradan aldım sorun yaşar mıyım? Soğutma farkı falan oluyormuş sanırım. Bir de kasaya başta sığdıramadı bu yüzdende ön orta fanı söktüm ve girdi ama hava akışında bir sorun yaşar mıyım? Son olarak da AMD programında bağlantı yeri ve GPU sıcaklığı var. GPU 65 derece falan çok güçlü bir şey açsam bile ama o 65 dereceyken bağlantı yeri sıcaklığı 75 80 oluyor sorun mu? Veya nasıl çözerim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, MSI Afterburner kullanarak ayarlardan fan ayarı çekip daha serin çalışmasını sağlayabilirsin. Bir miktar sesi artar lakin daha serin çalışır. Benim de kartım 80 dereceyi görüyordu, şu an 69-70 civarında geziniyor.

Radeon arayüzünden, Tuning kısmından, voltaj ayarını çok az aşağı çekerseniz sıcaklıkta ciddi düşüş elde edersiniz. Performansınızı da etkilemez. Misal bende 6700 XT için varsayılan voltaj oranı 1200mV, ben bunu 1175 mV yaptım. Sizde kaç varsayılan bilgim yok.

Merhaba, MSI Afterburner kullanarak ayarlardan fan ayarı çekip daha serin çalışmasını sağlayabilirsin. Bir miktar sesi artar lakin daha serin çalışır. Benim de kartım 80 dereceyi görüyordu, şu an 69-70 civarında geziniyor.
Ama zaten gpu işlemcisi serin bağlantı yeri sıcak eğer fan devrini arttırırsan bağlantı yeri sıcaklığı da düşer mi?
Radeon arayüzünden, Tuning kısmından, voltaj ayarını çok az aşağı çekerseniz sıcaklıkta ciddi düşüş elde edersiniz. Performansınızı da etkilemez. Misal bende 6700 XT için varsayılan voltaj oranı 1200mV, ben bunu 1175 mV yaptım. Sizde kaç varsayılan bilgim yok.
teşekkürler deneyeceğim ama kararsızlarla olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı