XFX RX570 4 GB FurMark sonuçları nasıl?

ardorc

Centipat
Sonuç böyle. Nasıldır?

WhatsApp Image 2021-05-09 at 00.15.16 (1).jpeg

Aynı kartı kullanıyorum. Kart alev alıyor. İsterseniz ayarlarımı paylaşayım UV yapın. Aynı zamanda 1920x1080'de test yapın.

Sıcaklık değeri çok yüksek ve tehlikeli bir değer. Kullandığınız kasa modeli nedir? Eğer kasanın hava akışı kötü ise sistem parçaları ısınacaktır. Kasanın yan tarafını açık şekilde deneyin. Eğer sıcaklık düşüşü olursa kasanın hava akışı kötü demektir. Ayrıca ekran kartı için undervolt ve fan ayarı yapın bu sayede sıcaklık değerini bir miktar düşürebilirsiniz.

Sıcaklık değeri çok yüksek ve tehlikeli bir değer. Kullandığınız kasa modeli nedir? Eğer kasanın hava akışı kötü ise sistem parçaları ısınacaktır. Kasanın yan tarafını açık şekilde deneyin. Eğer sıcaklık düşüşü olursa kasanın hava akışı kötü demektir. Ayrıca ekran kartı için undervolt ve fan ayarı yapın bu sayede sıcaklık değerini bir miktar düşürebilirsiniz.
Hocam kasa ile alakalı olmayan bir durum.
Dark Side var elimde. 3 fanla çalışıyor. Ek fan aldım 50CMF yok. Kartın sıcaklığı düşmüyor bir türlü. Voltaj düşürdüm çözüm oldu.

Dark Side var elimde. 3 fanla çalışıyor. Ek fan aldım 50CMF yok. Kartın sıcaklığı düşmüyor bir türlü. Voltaj düşürdüm çözüm oldu.

Kasa ve konumu bunu etkileyebilir. En azından 10 derecesi bu sebepten fazla olabilir.

Zaten bu kartlar genel anlamda saçma bir voltaj ve Frekans Mhz değerlerinde çıktığı için undervolt yapmak şart gibi bir şey oluyor. Ama kasanın da etkisini yok sayamayız elbette.

Hocam ben masamın üstünde kullanıyorum. Yan paneli açtığımda bile rahatlıkla 80 görüyordu.

Havalar çok ısındı normal. Bende ROG STRIX RX 580 kullanıyorum havalar ısınmadan önce 70 dereceyi geçmeyen ekran kartı şu an 75 geçiyor rahatlıkla. Kasamda 8 sene dahili fan olmasına rağmen.

Açıkçası ben alıcıyım o yüzden bilmiyorum. Kasa GAMETECH RAİNBOW imiş. Ben mining için kullanacağım. Bir de arkadaş AMD'nin stres testinde 72 dereceyi geçmediğini söyledi. Macununu da yakın zamanda bir bilgisayarcıya değiştirtmiş.
Aynı kartı kullanıyorum. Kart alev alıyor. İsterseniz ayarlarımı paylaşayım UV yapın. Aynı zamanda 1920x1080'de test yapın.
UV ayarlarını paylaşırsanız güzel olur.

Geri
Yukarı