XFX RX570 Aşırı ısınma

Daha fazla  
2.El XFX RX570 4 GB ekran kartı aldım boştayken gayet normal sıcaklıkta ama CS:GO ve PUBG gibi oyunlarda 89-90 derece sabit ve bizim buralarda hava 25 derece oluyor. Geceleri de 20 derece oluyor belki bunun da etkisi vardır ama ben termal macunu erimiştir diye düşündüm ve sanırım ekran kartı mining için kullanılmış ama emin değilim. Sizin düşünceleriniz ne macununu değiştirtirsem düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU mu 90 derece yoksa VRAM'ler mi hocam? VRAM ise mümkündür ama GPU ise çok yüksek bir değer, normal bir durum değil. Macun değişimi de gerekebilir tabi ama bu işlem işi bilen biri tarafından, dikkatlice yapılmalıdır yoksa karta zarar verebilirsiniz.

Mining'de çalışmış mı onu bilemeyiz ama termal pad'leri de kontrol etmekte yarar var. Soğutma bloğu çipe ve VRAM'lere(padlerle) temas etmelidir. Kasa içi hava akışı önemli, fanlarla mutlaka sağlıklı bir hava akışı sağlayın. 3 tane iyi hava üfleyen fan önden içeri alsın, arkadan bir, üstten de bir egzoz fanı dışarı atsın. Kasanız çok kapalı ve soğutması kötü bir model değildir umarım. Aklıma gelenler bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı