XFX RX570 80 derece oluyor

behnankmscu

Hectopat
Daha fazla  
Power Boost VK-P3305B kasam bu. Hava akışım gayet iyi içinde de stok fan yerine ayrı fan kullanıyorum. Ama ekran kartım boştayken bile sürekli 60 dereceye çıkıyor. Otomatik fan sürekli devreye giriyor bu yüzden. Oyunlarda ise stok hızlarda 80 dereceye kadar çıkıyor. Kartı alalı 6 ay oldu yani yeni. Bu ısınmayı azaltabileceğim bir yol var mı?

Halihazırda kullandığım bir ayar var. Oyunlarda 75 i geçmiyor ancak ben boştayken sürekli fan çalışmasını istemiyorum.

Zaten benim kartım da 35-40 derece arası oluyordu boşta ve fan 50 derecede çalışıyordu. Yani boşta çalışmıyordu hiç. Boşta fan çalıştırın demedim zaten ben.

Oyun oynarken deneyimlemedik ama Mining’de RX570 8GB XFX modeli kullandık. Tüm kartlarımız 50 derece civarı iken XFX 65-70 dereceyi görüyordu. Ayrıca inanılmaz daha sesli çalışıyordu. Hemen sattık.

Garantisi var demişsiniz, yollayın belki termal macun değişimi yaparlar. Garantisi varken kendiniz açmayın kartı.
En son çare olarak öyle yapacağım, teşekkür ederim.
Oyun oynarken deneyimlemedik ama Mining’de RX570 8GB XFX modeli kullandık. Tüm kartlarımız 50 derece civarı iken XFX 65-70 dereceyi görüyordu. Ayrıca inanılmaz daha sesli çalışıyordu. Hemen sattık.
:) ısınma sorunu yaygın anlaşılan.

Manuel fan açtınız mı? AMD ekran kartları 50'den sonra oto çalışıyor. Değişik sistemi var. Otomatik fan kontrolünde ısı bayağı yükseliyor. Ben de manuel kademeli ayarlamışım. Boşta 27 derece. Şu an Mafia 3 oynuyorum 57 derece. Saphirre Pulse RX 570 4 GB benim çift fan. Manuel fan ayarlarım;

Dosya Ekleri

• 20210404_232447.jpg
    20210404_232447.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 22
Bir arkadaş attı UV için rehber ve denedim ancak hepsinde de ekran kartı yanıt vermeyi durdurdu. Fan alacağım bu gidişle zaten.
Stabil bir ayardan kastım buydu işte. Stabil bir ayar değil ise ekran kartı yanıt vermeyi durdurur. Siyah ekran olur. Yeniden başlattığınız da ise ayarlar sıfırlanır. Bu şekilde deneme yanılma yöntemi ile stabil bir ayar bulabilirsiniz.

Power Boost VK-P3305B kasam bu. Hava akışım gayet iyi içinde de stok fan yerine ayrı fan kullanıyorum. Ama ekran kartım boştayken bile sürekli 60 dereceye çıkıyor. Otomatik fan sürekli devreye giriyor bu yüzden. Oyunlarda ise stok hızlarda 80 dereceye kadar çıkıyor. Kartı alalı 6 ay oldu yani yeni. Bu ısınmayı azaltabileceğim bir yol var mı?

PowerBoost kasaların hava akışı iyi değil çünkü fanların CFM değerleri düşük.
Ekran kartınızın tam modeli nedir? Fanları kırmızı renkli olanlardan mı?

Manuel fan açtınız mı? AMD ekran kartları 50'den sonra oto çalışıyor. Değişik sistemi var. Otomatik fan kontrolünde ısı bayağı yükseliyor. Ben de manuel kademeli ayarlamışım. Boşta 27 derece. Şu an Mafia 3 oynuyorum 57 derece. Saphirre Pulse RX 570 4 GB benim çift fan. Manuel fan ayarlarım;
Mevcut ama boştayken etkisi yok. Oyunlar için var deneyeceğim sizinkini.
Stabil bir ayardan kastım buydu işte. Stabil bir ayar değil ise ekran kartı yanıt vermeyi durdurur. Siyah ekran olur. Yeniden başlattığınız da ise ayarlar sıfırlanır. Bu şekilde deneme yanılma yöntemi ile stabil bir ayar bulabilirsiniz.
Evet biliyorum bu yüzden deneme yanılma yöntemine de gittim ancak değişen bir şey olmadı.
PowerBoost kasaların hava akışı iyi değil çünkü fanların CFM değerleri düşük.
Ekran kartınızın tam modeli nedir? Fanları kırmızı renkli olanlardan mı?
Kasa ile gelen 2 fan üstte egzoz fan görevi görmekte. Başka fanlar kullanıyorum.

Geri
Yukarı