XFX RX570 oyunlarda donuyor

Dostbirtane12

Hectopat
XFX RX570 4 GB ekran kartımdan ilginç bir elektrik akımı sesi geliyor fakat choil Wine olmadığından yüzde yüz eminim çünkü NFS Payback'de aldığım günden beridir choil whine sesini duyuyorum ve internetten sesinin nasıl olduğunu da net bir şekilde öğrendim üstüne bu ses ile beraber aynı anda FPS düşüşü ve droplar oluyor örnek olarak ses zaten bir şekilde geliyor ve bir tık daha yüksek bir şekilde cızırt ettiği anda tak drop yiyorum ama oyunun akıcılığını bayağı etkiliyor bu.
Sesini buraya atarsam ilgilenecek olan var mıdır acaba?

XFX RX570 4 GB ekran kartımdan ilginç bir elektrik akımı sesi geliyor fakat choil Wine olmadığından yüzde yüz eminim çünkü NFS Payback'de aldığım günden beridir choil whine sesini duyuyorum ve internetten sesinin nasıl olduğunu da net bir şekilde öğrendim üstüne bu ses ile beraber aynı anda FPS düşüşü ve droplar oluyor örnek olarak ses zaten bir şekilde geliyor ve bir tık daha yüksek bir şekilde cızırt ettiği anda tak drop yiyorum ama oyunun akıcılığını bayağı etkiliyor bu.
Sesini buraya atarsam ilgilenecek olan var mıdır acaba?

Sanırım VRAM, sıcaklık veya darboğaz ile ilgili bir şey sistemini tam yazarsan iyi olur.
1- ayarları düşür (veya çözünürlüğü)
2- kasanın yan kapağını aç ve öyle dene (eğer PC'n prebuilt Casper, MSI, ASUS gibi markalar ise kasanın yan kapağını açma çünkü garanti kapsamı dışı olabilir)

Yeni konular

Geri
Yukarı