XFX SWFT 210 RX 6600 0 RPM nasıl çalıştırılır?

Onur Caferoğlu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle sistemimi yazarak başlayayım:
Ekran kartım: XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600.
RAM: 8x2 Patriot Viper SteelSeries 8 GB 3200MHz.
İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600 AF 3, 2GHz.
SSD: HP S650 240GB + spcc Solid state disk 512 GB.
NZXT C650 Bronze PA-6B1BB-EU 650 80+ Bronze yarı modüler PSU.
PSU'u yeni aldım daha öncesinde Everest rhıno 432 600W MidT ATX kasaya dahil olan PSU kullanıyordum.
Ekran kartım o PSU'da yük altında olmadıkça fan çalıştırmıyordu. Ama şimdi bu PSU'yu taktım ekran kartının fan hızı ayarı %30 aşağısı olmuyor.
Ama benim eski PSU'da iken belli dereceye kadar fan açmıyordu. Ve ben aynı zamanda bilgisayar başından çalışan biriyim günde 8,30 saat bilgisayarım açık kalması gerekiyor bu süreçte fanlarımın dönmesini istemiyorum. MSI Afterburner ile denedim AMD Denetim Masası'ndan denedim ama yok o RPM olmuyor. MSI Afterburner'i açtığımda ekte görüldüğü gibi biraz saçma sapan değerler var. Core clock önceden sıfır idi sanırım ama şimdi o da böyle saçma sapan bir değer gösteriyor. O değeri en düşük 1300e çekebiliyorum. Ben bu ekran kartını nasıl geri 0 RPM'e alabilirim yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim. Allah rızası için yardım edin kafayı yiyeceğim.

Dosya Ekleri

• msi.png
    msi.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumun PSU değişikliği ile ilgisi olmamalı. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun. Kaldırma işlemini DDU kullanarak yapın.

Bu durumun PSU değişikliği ile ilgisi olmamalı. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun. Kaldırma işlemini DDU kullanarak yapın.

Öncelikle yorum için teşekkürler ama yaptım hâlâ aynı.

AMD Adrenalin sıfır RPM yapsanızda fanları döndürmeye devam edebiliyor. Yazdığınız gibi bunu MSI üzerinden kapatabiliyoruz.

Afterburner'ı kaldırıp tekrar yükledikten sonra deneyin bir de. Kaldırma sonrası, CCleaner gibi bir program ile kayıt defteri girdilerini temizlemenizi öneririrm.

Ekran kartının üzerinde BIOS değiştirmek için bir şalter-anahtar var mı?

Oraya dokunmamış, yazmamış, ayrıca performans ya da sessiz BIOS seçimi, sıfır fan devrini etkilemiyor en azından benim ASUS kartta öyle.

AMD Adrenalin sıfır RPM yapsanızda fanları döndürmeye devam edebiliyor. Yazdığınız gibi bunu MSI üzerinden kapatabiliyoruz.

Afterburner'ı kaldırıp tekrar yükledikten sonra deneyin bir de. Kaldırma sonrası, CCleaner gibi bir program ile kayıt defteri girdilerini temizlemenizi öneririrm.

Oraya dokunmamış, yazmamış, ayrıca performans ya da sessiz BIOS seçimi, sıfır fan devrini etkilemiyor en azından benim ASUS kartta öyle.
Bu modelde yokmuş zaten. Her kartın ki farklı oluyor. 6600 XT QICK modelinde o şalter fan hızlarını ayarlıyordu. Birinde %0fan ayarı yapabilirken diğerinde yapamıyordunuz.

Varsa iki ayarı da deneyin. Fanlarda ayar değişebilir.
denedim diğer ayarı yapınca hiç görüntü gelmiyor

AMD denetim masasında performans kısmına gelin. ayarlanıyor seçeneğine basın. sonrasında fan ayarı kısmını açın onu açınca sıfır rpm seçenği var onu etkin hale getirin problem çözüldü. artık yük altında olmadıkça fan dönmüyor. iyi günler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı