XFX SWFT 210 RX 6600 XT FurMark sonuçları normal mi?

Hextazen

Centipat
6600xt furmark.png

Burada FurMark'ın algılayıcıları fanların %36 civarında çalıştığını gösteriyordu, dışarısı 37 derece ve işlemci soğutucum çok kötü olduğu için soğutmak yerine işlemcinin sıcağını doğrudan kasaya veriyor (boşta 64 derece ile çalışıyor işlemci, iyi gününde 55 civarı) yani birkaç derece düşük olabilirdi (?).

furrrmark.png

Bu da 10 dakikalık test sonucu, anlık olarak 81'e çıkıp geri 79'a iniyordu. SWFT'in soğutması diğer modellere göre iyi değil biliyorum ama başka modeller 59 derecelerde dolaşıyorken 1 dakikalık benchmarkta 74 derece olması bana pek normal gelmedi.

Bu model için gayet normal.

Normal. Hangi modeller 59 derecede dolanıyor bu havada bilmiyorum ama benim Sapphire Pulse oyunlarda 70-71 dereceyi görebiliyor. Kışın 65 üzerine pek çıkmazdı.

ASUS ROG STRIX, ASRock Phantom Gaming, PowerColor Red Devil gibi modeller 60 derece dolaylarında. Sapphire Pulse - Nitro+, XFX SWFT gibi baz modeller için 70 - 80 derece normal şahsen.

Normal. Hangi modeller 59 derecede dolanıyor bu havada bilmiyorum ama benim Sapphire Pulse oyunlarda 70-71 dereceyi görebiliyor. Kışın 65 üzerine pek çıkmazdı.
hocam bu fan ayarını nasıl yapmam gerekiyor? manuel fan ayarı yapıyorum 60-80 arası %50 çalışacak şekilde ama 60 derecede %80 çalışmaya başlıyor fanlar, sorun yazılımda mı kartta mı anlamadım. yapmayınca da 74 derecede %36 çalışıyor görüldüğü üzere.

Bu model için gayet normal.

ASUS ROG STRIX, ASRock Phantom Gaming, PowerColor Red Devil gibi modeller 60 derece dolaylarında. Sapphire Pulse - Nitro+, XFX SWFT gibi baz modeller için 70 - 80 derece normal şahsen.
peki sıcaklığı düşürmek için undervolt yapmak mantıklı mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı