XFX SWFT 210 RX 6600XT 81 derecede çalışıyor

Hextazen

Centipat
XFX SWFT 210 RX 6600XT kartım fazla ısınıyor, soğutmasının diğer modeller kadar iyi olmadığını biliyordum ama bu sıcaklıklar normal mi değil mi emin değilim. Modele göre normal ise soğutma için ne önerirsiniz? Undervolt ile tatmin edici düşüşler alır mıyım? Fanlar %49 devirde, 1900RPM'de çalışıyordu bu fotoğrafı çektiğimde.

(Kasam full mesh) IMG_20220902_142219.jpg

Aynen hocam kötü model Power limiti biraz daha düşürürseniz sıcaklık bayağı etki eder.Fanlar %23 gözüküyor birde fotoda.

Aynen hocam kötü model Power limiti biraz daha düşürürseniz sıcaklık bayağı etki eder.Fanlar %23 gözüküyor birde fotoda.
o %23 ne bilmiyorum ama %49'du kontrol ettiğimde zaten o sıcaklığa çıktıktan sonra fan devrinin artması sıcaklığı olduğu yerde tutuyor sadece, düşürmeye pek etkisi yok. O raddeye gelmeden artması lazım, manuel olarak ayarlamaya çalıştığımda da program edge sıcaklığını değil de junction sıcaklığını baz alarak devri arttırdığı için tam ayar çekemiyorum. Elinde kaldık meretin.

Fan ayarlarını manuel olarak yapın. Kasanızın modeli nedir? Havalandırması iyi mi? Radeon softwaredan %60 seviyelerine sabitleyip öyle dener misiniz sıcaklıkları? (Ctrl + shift + O) ile amd nin panelini açabilirsiniz sıcaklıkları gösteren.

Fan ayarlarını manuel olarak yapın. Kasanızın modeli nedir? Havalandırması iyi mi? Radeon softwaredan %60 seviyelerine sabitleyip öyle dener misiniz sıcaklıkları? (Ctrl + shift + O) ile amd nin panelini açabilirsiniz sıcaklıkları gösteren.
kasam bu: Hiper Zelda 4x120mm ARGB Gaming ATX Kasa - incehesap.com

CoolerMaster MasterBox TD500'ün birebir replikası, sadece fanları daha kalitesiz.

RadeonSoftware fan devrini junction sıcaklığına göre ayarlıyor o yüzden tam ayar çekemiyorum, o konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Performans kısmından manuel i seçin altta grafik resmi olan fan ayarları kısmında zero rpm i kapatın, advanced kontrolleri açın, alt tarafta 5 tane yuvarlak kısım gelecek fan speedleri sırasıyla 35 45 55 65 75 yapın, alt kısımdaki sıcaklıkları da 30 40 50 60 70 şeklinde yapın denemek için. Duruma göre dereceleri ve fanları 10 ar 10 ar azaltıp arttırarak performansları ve sıcaklık değerlerini görebilirsiniz. (Daha sonra her şeyi geri almak isterseniz en başta manuel seçtiğiniz yeri otomatiğe alırsanız her şey eski haline döner.)

Performans kısmından manuel i seçin altta grafik resmi olan fan ayarları kısmında zero rpm i kapatın, advanced kontrolleri açın, alt tarafta 5 tane yuvarlak kısım gelecek fan speedleri sırasıyla 35 45 55 65 75 yapın, alt kısımdaki sıcaklıkları da 30 40 50 60 70 şeklinde yapın denemek için. Duruma göre dereceleri ve fanları 10 ar 10 ar azaltıp arttırarak performansları ve sıcaklık değerlerini görebilirsiniz. (Daha sonra her şeyi geri almak isterseniz en başta manuel seçtiğiniz yeri otomatiğe alırsanız her şey eski haline döner.)
hocam dediğinizi yaptım 70 derecelere düştü aynı mekanda ama jet motoru gibi bağırıyor ekran kartı, fan devrini yükseltmek dışında başka önerebileceğiniz bir şey var mı? Undervolt gibi.

Başka bir sıkıntı var bence. Jet motoru gibi bağırırken 70 derece yüksek daha düşük olması lazım. Bilen birileri vardır belki yarcımcı olurlar.

Başka bir sıkıntı var bence. Jet motoru gibi bağırırken 70 derece yüksek daha düşük olması lazım. Bilen birileri vardır belki yarcımcı olurlar.
2900 RPM'de 70 derece oldu, bundan önce garantiye de gönderdim değiştirdiler, değişende de aynı sorunlar devam ettiği için tekrar gönderdim bu sefer bir sorun yok diye aynen geri gönderdiler. Çözemedim ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı