XFX Swift 210 vs Sapphire Pulse RX6600

• Konuyu başlatan Kyl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
Ben de bu ikilemde kaldım. Net bir kaynak var mıdır soğutma performansları için ?

Ben de bu ikilemde kaldım. Net bir kaynak var mıdır soğutma performansları için ?

Pek yok. Çoğu zaman XT versiyonlarının performansına göre XT olmayanlar için bir çıkarımda bulunuluyor. XT'lerde Pulse daha iyi Swift'e kıyasla. Yalnız Pulse, düz 6600'de uzunluk olarak daha bir kısa bir kart bu da soğutma bloğuna yansıyor. Yanılmıyorsam Swift'de bu uzunluk farkı yok veya daha az. Detaylarını bir incelemek lazım.

Ben ikisini denk gibi görüyorum.

Pek yok. Çoğu zaman XT versiyonlarının performansına göre XT olmayanlar için bir çıkarımda bulunuluyor. XT'lerde Pulse daha iyi Swift'e kıyasla. Yalnız Pulse, düz 6600'de uzunluk olarak daha bir kısa bir kart bu da soğutma bloğuna yansıyor. Yanılmıyorsam Swift'de bu uzunluk farkı yok veya daha az. Detaylarını bir incelemek lazım.

Ben ikisini denk gibi görüyorum.
XFX fiziksel olarak çok daha heybetli. Kullanan bir tanıdığım da var buradakinin aksine XFX'in daha iyi olduğunu söylüyor, SApphire de mevcut elinde. Test de bulamadım tekrar sormak istedim.

@çokdüşünenbiri evet XFX daha irice ve ağır bir fark, Pulse oldukça hafif ama büyük ve hızlı dönen fanları var. Tercih meselesi diyelim XT olsa Pulse al derdim ama düz modelde Swift de iyi değerler veriyor.
Fiyat farkı da var ama mining için kullanacağım için büyük blok illaki avantaj sağlar diye düşündüm. Belki de yanılıyorum ama şu anda fiziksel fark dışında bir test olmadığı için tek ölçütüm bu. Boşu boşuna büyük blok ve fan koymamıştır herhalde koskoca XFX.

Pulse'den memnun musunuz? Sıcaklık konusunda nasıl özellikle?
Aynı fiyat bandında tercih etmeyin diyebilirim. Memnunum kötü değil ama daha iyisi varken önermem. Benim tercih sebebim aldığım tarihte XFX'ler bariz pahalıydı ve indirimler sık değildi. Diğer sebep de acelemin olması ve satıcının Amazon.com.tr olduğu için garanti, onarım ve değişim konusunda rahat olmak istememdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı