XG2705 vs G27FC

louter1221

Hectopat
Merhaba, 2 monitör arasından birisini satın alacağım fakat çok kararsız kaldım. Alacağım monitörün 27 inc 144 hz ve üstü özelliklerinde olmasını istiyorum kısaca. Buna yönelikte 2 tane monitör buldum. Bu 2'si arasından hangisini önerirsiniz veya aklınızda daha iyi bir model var ise söylerseniz çok mutlu olurum. Bütçem 2100 TL.

Viewsonic 27" XG2705 144Hz 1ms 2xHDMI FHD IPS FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA

Gigabyte 27" G27FC 165Hz 1ms 2xHDMI DP 2xUSB VA FHD Freesync Premium ve G-Sync Uyumlu Curved Gaming Monitör | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
%90 DCI P3 renk gamutuyla G27FC önde. Hem de indirime girmiş, 2500 civarlarında takılıyordu.

Bir de G27FC 8 bit renk derinliğine sahip iken XG2705 yazılım ile 8 bite çıkarılabiliyor 6 bitten. Fakat G27FC VA panel iken XG2705 IPS panel. Bunları da göz önünde bulundurursak hangisini önerirsiniz?
XG2705 yazılım ile çıkmıyor, o da donanımsal. Dediğiniz şey 6bit +FRC ( AFRC de olabiliyor) ve size 8bit görüntüyü alt piksellere(RGB) farklı frekanslar vererek yapıyor. Sonuç olarak 16.7 milyon renk gördüğünüz için farkı anlamanız zor.
Ağırlıklı olarak zamanınızı CS:GO gibi oyunlarla geçiriyorsanız XG2705, farklı tür oyunlar ve ev kullanımı için G27FC. Hatta kontrastı düşük olduğundan IPS paneller ile aram iyi değil.

XG2705 yazılım ile çıkmıyor, o da donanımsal. Dediğiniz şey 6bit +FRC ( AFRC de olabiliyor) ve size 8bit görüntüyü alt piksellere(RGB) farklı frekanslar vererek yapıyor. Sonuç olarak 16.7 milyon renk gördüğünüz için farkı anlamanız zor.
Ağırlıklı olarak zamanınızı CS:GO gibi oyunlarla geçiriyorsanız XG2705, farklı tür oyunlar ve ev kullanımı için G27FC. Hatta kontrastı düşük olduğundan IPS paneller ile aram iyi değil.
Kontrast oranı statik olarak G27FC daha yüksek, dinamik olarak da XG2705 daha yüksek. Bu statik, dinamik farkını maalesef pek bilmiyorum fakat onun haricinde G27FC güzel gözüküyor. Pivot özelliği falan yok ama onlar da zaten benim için önemli değil ve "farklı tür oyunlar + ev kullanımı" mevzusu benim için önemli evet. G27FC kısaca güzel gözüküyor.

Kontrast oranı statik olarak G27FC daha yüksek, dinamik olarak da XG2705 daha yüksek. Bu statik, dinamik farkını maalesef pek bilmiyorum fakat onun haricinde G27FC güzel gözüküyor. Pivot özelliği falan yok ama onlar da zaten benim için önemli değil ve "farklı tür oyunlar + ev kullanımı" mevzusu benim için önemli evet. G27FC kısaca güzel gözüküyor.
Dinamik kontrast oranı HDR için daha önemli. G27FC almanız daha iyi olacaktır.

Arkadaşlar ürün hakkında detaylı tanıtım yaptım izlemek isteyen varsa (Gigabyte G27FC)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı