Xiaomi 11t pil hızlı bitiyor

mercurial

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün sıfır olarak Xiaomi 11t satın aldım. Daha önce Redmi Note 11 Pro kullanan biri olarak 11t pilinin anormal seviyede hızlı tükendiğini fark ettim, üstelik Redmi bir alt marka olmasına rağmen.

Note 11 Pro %100'den %70 seviyesine 4-5 saat sonra düşüyordu ve aktif kullanımda 1 ila 1,5 gün gidiyordu. Bu cihazda ise neredeyse iki katı hızlı tükeniyor. İkisi de 5000 mAh ve ikisini de 120 Hz olarak kullanıyorum. Sizce sorun nedir, yazılımsal bir sorun mu?

Aynı cihaz bende var, tüm gün ekranı açık şekilde kullaniyorum ve akşam yatarken anca pili bitiyor. Neden olduğunu bilmiyorum ama anormal bir durum olduğunu belirtmek için yazdim.

İkisi arasında en az iki katlık bir işlemci farkı var. Yine de ağır işler yapmıyorsanız daha verimli olması gerekirdi. Redmi telefonlarda kötü işlemci sebebiyle genelde şarj uzun süre gidiyor.

Yine de benim fark ettiğim en büyük şarj süresi farkı ekran parlaklığıyla alakalı.
Otomatik parlaklık açık değilse açın.
Açıksa ve böyle oluyorsa günün farklı saatlerinde farklı ışık koşullarında kullanmış olabilirsiniz.
Benim aklıma gelenler bunlar.

İşlemciler ne kadar iyi olursa o kadar fazla güç tüketir ve pil tüketimini hızlandırır bu sebeple piliniz 1 güne çok az dayanıyor. Redmi Note 11 Pro işlemcisi çok kötü mesela o yüzden 1-2 gün gidiyor.

11t bende de var durduğu yerde ısınıyor ve ısındığı zaman kapalı olmasına rağmen kendi kendine şarjı azalıyor bende anlayamadım :D

Bende aynı sorun vardı YouTube vanced uygulama yapıyormuş silince düzeldi.Belki diğer arkadaşların işine yarar

Geri
Yukarı