Xiaomi 12T telefonda bootloop oluyor

gladioaze

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Cihazı bir seneden fazladır kullanıyorum. Nadiren (ayda bir falan) telefonun bazen kendi kendine restart atdığını gördüm sadece o da MIUI kaynaklı yazılımsal sorun deyip geçtim. Aldığımda MIUI 13.0.5 idi ve hiç güncellememiştim. Bugün Instagram'dayken aniden telefon kapandı. Yine de restart verdi açılır diye düşündüm ama saatlerle telefon kendi kendine restart atıp mi logosunu görünce kapanıyordu ve saatlerle aynı şey tekrarlandı. Ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak MIUI recovery 5.0 ekranından herhangi bir şeyi seçsemde olmuyordu. Mesela wipe denedim olmadı. Birkaç saat içinde sadece bir iki kez reboot yapmayı başararak cihazı açtım ama yine de 3-5 saniye sonra kapandı. Daha sonra bir süre uğraşarak safe modda cihazın açıldığını ve kapanmadığını görüp USB hata ayıklama, mi hesabı ekleme gibi şeyler yaptım ki bootloader kilidi açmak TWRP yüklemek gibi şeyler için faydası olur. Şimdi cihazı normal modda açtım ve kapanmıyor. Ama sorunun nedenini öğrenmek istiyorum. Soft brick ya da hard brick mi olmuş veya eMMC sorunu falan mı var? Acaba bu modelde kronik bir sorun mu bu?

Yeni konular

Geri
Yukarı