Xiaomi 14 Pro vs S23 Ultra

Bütçe
850 dolar
S23 Ultra tercih edin ki kafanız rahat olsun. Xiaomi'nin amiral gemisi cihazlarında bile insanı bezdirecek problemler oluyor. Örneğin forumda amiral gemisi Xiaomi kullanan arkadaşlar bile şikayet ediyorlar optimizasyon açısından. Düşünsenize o kadar para bayıldığınız makine kasıyor. Bizzat 3 yıldır S20 FE kullanıyorum. Şu an piyasada yüksek ayarlarda oynatmadığı akıcı oyun yok. Ayrıca kamera kurulumu da fiyatını göz önüne alacak olursak gayet iyi. Yani buradan çıkartmamız gereken alt metin kaç yıllık cihaz bile bu performansı gösteriyorsa, S23 Ultra hayli hayli gösterecektir. Ha bir de stres testi sonuçlarına çok takılmayın. Sentetik testlerden yüksek puan alıp, kullanıcı deneyimi manasında kötü cihazların sayısı da çok fazla.

Ben de hala S20 FE Snapdragon 256 kullanıyorum değiştirme sebebim saçma sapan yerlerde takılmaya başladı 3 senesi doldu garantiye falan da vermiştim bence müthiş bir cihaz hala çektiğim fotoğrafların çoğunu arkadaşlarım çekemiyor zaten fotoğraf çekmeyi seven biriyim ee telefon takılınca da dedim S23 Ultra gibi daha güzel fotoğraf çeken bir amiral gemisi alayım keyfime bakayım inşallah diğer ay S23 Ultra alacağım yurt dışında 12 256'lık olanı var galiba ondan alacağım.

Ben de hala S20 FE Snapdragon 256 kullanıyorum değiştirme sebebim saçma sapan yerlerde takılmaya başladı 3 senesi doldu garantiye falan da vermiştim bence müthiş bir cihaz hala çektiğim fotoğrafların çoğunu arkadaşlarım çekemiyor zaten fotoğraf çekmeyi seven biriyim ee telefon takılınca da dedim S23 Ultra gibi daha güzel fotoğraf çeken bir amiral gemisi alayım keyfime bakayım inşallah diğer ay S23 Ultra alacağım yurt dışında 12 256'lık olanı var galiba ondan alacağım.
Bende aktif olarak kullanıyorum ama herhangi bir problem yaşamıyorum. Yakın çevremde aynı cihazı kullanana arkadaşlarım da var. Onlarda herhangi bir problem yaşamadı bugüne kadar. Hatta sadece oyun için dahi kullanan arkadaşlarım var. Nerelerde takılıyor cihaz?

Kayıt varsa veya Türkiye alınacaksa havada karada 14 Pro. 8 Gen 3 varken neden 8 Gen 2 tercih edilsin ki? HyperOS'u da hesaba katacaksınız ama alırken bunu da düşünün.

S24 + sizce nasıldır S23 Ultra yerine alınabilir mi?
Bence tam ortası, ne 14 Pro, ne S23U, Exynos 2400 verimli bir işlemci, 8 Gen 3'ten bir tık düşük sayılır ama bir tık. Öyle aham şaham bir fark olmaz. S24 Plus en iyi tercih olur, ama hoşunuza gitmezse bence şansınızı Mi 14 Pro'dan kullanın.

Geri
Yukarı