Çözüldü Xiaomi Airdots Pro - Alınır mı ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

technora

Kilopat
Makaleler
1
İyi günler; konuyu açabileceğim uygun bir alt başlık bulamadım, bunun için affola. Bu kulaklık sahip olduğu ANC özelliği ile dikkatimi çekti. Ancak fiyatı yüzünden ve kullanım kolaylığı konusunda biraz tereddüt içerisindeyim. Yani okuduğum bazı yorumlarda kulaktan düşme gibi bir problemi olduğu söylenmekte. Bu kulaklığı kullanan herhangi bir kimse varsa yardımcı olabilir mi ? Kendisinin beğendiği ve beğenmediği özellikler nelerdir ? ANC özelliği nasıldır, kulaktan düşüyor mudur ? Bu kulaklığa 300 TL'ye yakın bir fiyat ödenir mi ? Teşekkür ederim.
10082410037298.jpg

Çözüm
Kendi tecrübelerime göre yazayım;
İlk aldığımda direk uygun silikonlarla değiştirerek kulağıma taktım, kulakta iken hafif kayıyor ancak bir şey dokunmadıkça düşmüyor(kulak yapısınada bağlı benim sağ kulaktaki kafamı ne kadar sallarsam sallayayım düşmüyor ancak sol kulak kayıp düşüyor). Ses konusunda tizler ve basslar normal, ses tam olması gerektiği gibi çok fazla bassı yok, bass seven biriysen bu seni rahatsız edebilir. Kulaklıkta müzik dinlerken dışardaki sesler %70 oranında azalıyor(rüzgar sesi kesiliyor, uğultu sesi vs. azalıyor). Kulaklık %70-80 ses ayarından sonra dışarıya ses veriyor. Bluetooth versiyonu 4.2 olduğundan gecikme var, ben sadece görüşme ve müzik için kullandığımdan beni rahatsız etmiyor ancak oyun oynuyorsanız sizin için iyi değil. Şarj 40 dakika civarında oluyor, 3-4 saatlik kullanımla 2-3 gün yetiyor. kulaklık dokunmatik kullanımları sağ tarafa 2 kere tıklatınca şarkı veya videoyu durduruyor veya başlatıyor, herhangi bir tarafa uzun süre basınca ANC açıp kapatılıyor, Sol tarafa 2 kere basınca google asistant çalışıyor. Aynı şekilde 2 kere basıp çağrıyı kabul edip/çağrıyı kapatabiliyorsunuz. ANC baya bir işe yarıyor görüşmelerde özellikle dış ortamda, rüzgar, arkadaki konuşma seslerini, uğultuyu, televizyon sesini vs. baya bir azaltıyor.

Kısacası buraya +, - leride yazayım.

+Ses seviyesi yeterli
+Şarj hızlı olup, uzun bir biçimde kullanabiliyorum
+Fiyat
+Görüşme yapmak için ideal
+Kulaktan çıkarttığın anda şarkıyı/videoyu kapatması

-Sesin dışarıya gitmesi
-Gecikme olması
-Dokunmatik yüzeyi biraz hassas, birçok kez yanlışlıkla google asistan açılabiliyor
Merhaba, acaba kulaklığı tek kullanabiliyor muyuz? Mesela bir kulaklığı şarj kutusuna koyup diğeriyle dinlemeye devam edebiliyor muyuz acaba?

Her iki kulaklığı da "bağımsız" olarak kullanabiliyorsunuz.
Kendi tecrübelerime göre yazayım;
İlk aldığımda direk uygun silikonlarla değiştirerek kulağıma taktım, kulakta iken hafif kayıyor ancak bir şey dokunmadıkça düşmüyor(kulak yapısınada bağlı benim sağ kulaktaki kafamı ne kadar sallarsam sallayayım düşmüyor ancak sol kulak kayıp düşüyor). Ses konusunda tizler ve basslar normal, ses tam olması gerektiği gibi çok fazla bassı yok, bass seven biriysen bu seni rahatsız edebilir. Kulaklıkta müzik dinlerken dışardaki sesler %70 oranında azalıyor(rüzgar sesi kesiliyor, uğultu sesi vs. azalıyor). Kulaklık %70-80 ses ayarından sonra dışarıya ses veriyor. Bluetooth versiyonu 4.2 olduğundan gecikme var, ben sadece görüşme ve müzik için kullandığımdan beni rahatsız etmiyor ancak oyun oynuyorsanız sizin için iyi değil. Şarj 40 dakika civarında oluyor, 3-4 saatlik kullanımla 2-3 gün yetiyor. kulaklık dokunmatik kullanımları sağ tarafa 2 kere tıklatınca şarkı veya videoyu durduruyor veya başlatıyor, herhangi bir tarafa uzun süre basınca ANC açıp kapatılıyor, Sol tarafa 2 kere basınca google asistant çalışıyor. Aynı şekilde 2 kere basıp çağrıyı kabul edip/çağrıyı kapatabiliyorsunuz. ANC baya bir işe yarıyor görüşmelerde özellikle dış ortamda, rüzgar, arkadaki konuşma seslerini, uğultuyu, televizyon sesini vs. baya bir azaltıyor.

Kısacası buraya +, - leride yazayım.

+Ses seviyesi yeterli
+Şarj hızlı olup, uzun bir biçimde kullanabiliyorum
+Fiyat
+Görüşme yapmak için ideal
+Kulaktan çıkarttığın anda şarkıyı/videoyu kapatması

-Sesin dışarıya gitmesi
-Gecikme olması
-Dokunmatik yüzeyi biraz hassas, birçok kez yanlışlıkla google asistan açılabiliyor

İyi günler. Size tam olarak bir geri dönüş sağlayamamışım, kusura bakmayınız. Öneriniz ile aldığım kulaklıktan bir hayli memnunum ve teşekkürlerimi sunarım. Kulaklıkta beğendiğim ve beğenmediğim yönleri yazacağım, ürünü alacak veya almak isteyen kişiler için belki yararlı olur.

Pozitif Yönler

*Kulaklığın ses profili daha çok dengeli bir profile sahip. Bas, mid ve tizler birbirlerini müziğe göre kötü yönde etkilemiyor, gayet keyifli bir ses sunmakta. Kulaklık benzer fiyat aralığındaki çoğu Bluetooth kulaklıktan daha iyi.

*Kulaklığı almadan önce beni en çok düşündüren konu kulaktan düşüp düşmemesiydi. Kulaklığı kullandıktan sonra böyle bir problemin olmaması beni açıkçası bir hayli sevindirdi. Kulaklık normal şartlarda kulaktan düşmüyor -ki bu kişiden kişiye göre illa ki değişecektir- ve fazlasıyla hafif. Ancak kulağım ıslak olduğunda bir kaç kere düşecek gibi olmuştu ,kulaklıklar.

*Mikrofon kalitesi de bir hayli güzel. Konuştuğunuz kişi sizi kapalı bir ortamda çok rahat bir şekilde duyabiliyor. Sesimin telefondan geldiği bile sanıldı.
Gürültü önlemenin yani ANC'nin varlığı çoğu zaman işinize fazlasıyla yarıyor ve en basiti, bir yolculuk esnasında size eğlenceli bir müzik deneyimi sunuyor.

*Kulaklıkta bulunan kızılötesi sensör sayesinde herhangi bir kulaklığı çıkardığınız zaman çalan parça veya oynatılan video duruyor, gayet kullanışlı bir özellik.

*Kulaklıklar birbirlerinden ayrı bir şekilde kullanılabiliyor. Ben burada sağ ya da sol ana kulaklık ayrımını gözlemleyemedim. İki kulaklık da birbirinden bağımsız çalışıyor, tek kulaklık olarak kullanmak isteyenler için iyi bir özellik.

*Benim için çok da önemli olmasa da kulaklıkta IPX4 sertifikası var, hafif su sıçramalarına karşı dayanıklı bir kulaklık.

Negatif Yönler

*Kulaklık sürekli çalışır bir vaziyette işlev görüyor. Yani kulaklıklar kutusunda tamamen şarj olsa bile, Bluetooth bağlantınızı açtığınız anda bulunabilir olmak için "Stand By" benzeri bir mantıkta çalışıyor. Ve maalesef bu durum bataryayı çok kötü etkilemiş. Mesela kulaklığı 4 gün boyunca günde en fazla 2 saat kullandığınızda 4.gün şarj etmeniz gerekiyor. Buraya kadar her şey normal aslında, çıktığı zamana göre beklenen bir performans. Fakat demin bahsettiğim "Stand By" benzeri çalışma prensibi burada biraz can sıkacak. Kulaklığı uzun bir süre kullanmadıktan sonra, eğer ki kullanmak isterseniz şarj etmek durumundasınız. Çünkü kulaklığı o periyottan sonra kullanmak istediğinizde kulaklıkların ve bataryanın şarjının tamamen bittiğini göreceksiniz ki bu hiç iyi bir durum değil. Maalesef müzik dinlemek istediğimde başıma gelen kötü şeylerden bir tanesi idi.

*Kulaklıkta fazla olmasa da bağlantı kopmaları mevcut. Ancak bunu iki çeşitte değerlendireceğim. Böyle müzik dinlediğinizde ya da video izlediğinizde sesteki ani kopmalar. Bu çok fazla olmuyor fakat olduğu zaman gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Özellikle kalabalık ortamlarda bu durumla karşılaştım. Diğer çeşit ise kulaklıkların bağlantısının kendi kendine sonlandırılması. Bir müziğin ya da videonun ortasında iken aniden giden bağlantı cihazı sıfırlamadığınız sürece geri gelmiyor, ve bu gerçekten çok kötü bir durum. Dediğim gibi, sıfırlama yapmadığınız müddetçe bu problem devam edecektir. Bu problemi çok fazla yaşamadığımı da belirtmeliyim.

*Mikrofon performansı açık ve toplu ortamlara geçtiğinizde birazcık değişiyor. Eğer kapalı ve gürültülü bir ortamda iseniz ENC (aramalarda ve ses kayıtlarında çalışan gürültü önleme) devreye giriyor ve sesiniz karşı tarafa iletiliyor. Ancak iletilen ses biraz robotik ve az da olsa kesik gidebiliyor. Bu ortamdan ortama göre değişiyor. Fakat açık ve trafiğin olduğu bir ortamda konuşmaya çalışırsanız sesiniz gerçekten çok kısık gidiyor, bazen ENC çalışmayabiliyor.

*Yukarıda ANC'nin varlığından bahsetmiştim. Fakat şunu söylemem gerekiyor ki, ANC performansı çok da iyi çalışmıyor. Yani fiyatına göre bu özelliğin olması çok iyi ancak bazen ANC'nin olup olmaması çok da önemli olmuyor.

*Kızılötesi sensör, kulaklığı çıkarttığınızda medyayı durdurmaktan başka bir şey yapmıyor. Yani kulaklıklarınızı geri taktığınızda parçayı elle oynatmaya devam etmeniz gerekiyor, sensörler bu konuda bir göreve sahip değiller.

*Kulaklıkta medya parçasını oynatıp/durdurmak, akıllı asistanı aktif hale getirmek ve ANC'yi açıp kapatmak dışında tanımlanmış başka fonksiyonlar yok. Yani sonraki parçaya ya da önceki parçaya geçmek gibi bir eylemi gerçekleştirmek, bu kulaklıklar ile mümkün değil.

*Kulaklıkta ses gecikmesi fazlasıyla var. Kulaklıklar Bluetooth 4.2 sürümünü kullanmakta, fakat sesin gecikmesi sürüm ile alakalı bir şey değil. Ama yine de belirtmek isterim. Eğer ki sizin için gecikme önemli bir unsur ise, kulaklığı almayın.

Bana göre iyi ve kötü yanlar bu şekilde. Kulaklık yaklaşık 8 aydır benimle beraber ve genel olarak fazlası ile memnum. Eğer ki kablosuz bir kulaklıkta iyi bir ses kalitesi arıyorsanız, ve gürültü önleyiciyi "denemek" istiyorsanız, alınabilir bir cihaz. Ancak gürültü önleyiciye sahip olmayan, fakat bu fiyata daha iyi ses kalitesine sahip olan kulaklıklar da yine mevcut. Çünkü vereceğiniz para çok da az değil. 300 TL'den başlayan fiyatlar ile satılmakta bu kulaklık.

Son düzenleme:
Merhaba Redmi Airdots kullanıyorum Airdots Pro ya geçiş yapmayı planlıyorum fakat mikrofondan dolayı kararsız kaldım bu kulaklığın mikrofonu beni üzer mi lütfen sizden acil cevap bekliyorum kullandığım telefon modeli Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Merhaba Redmi Airdots kullanıyorum Airdots Pro ya geçiş yapmayı planlıyorum fakat mikrofondan dolayı kararsız kaldım bu kulaklığın mikrofonu beni üzer mi lütfen sizden acil cevap bekliyorum kullandığım telefon modeli Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Üzmez. Gürültü önleme özelliğiyle dışarıdayken bile konuşmalarınızı yapabiliyorsunuz. Kapalı alanlarda zaten gayet iyi bir mikrofon performansı sunuyor.

Arkadaşlar eğer bu kulaklığı almak istiyorsanız, Türkiye'de stoklarının hemen hemen tükendiğini bilmenizde fayda var. Ben bunu 300 TL'ye Amazon Türkiye'den almıştım. Ancak en son baktığımda stoklarda kalmadığını gördüm. Hatta Hepsiburada gibi sitelerde bu ürünün bir alt modeli olan "Mi True Wireless Earphones Lite" modelinin satıldığını gördüm. Fakat ürün hala stoklarda bulunabilmekte. İki seçeneğiniz var. Ya normal fiyatından biraz daha fazla ödeyerek TeknoSA'dan alabilirsiniz, ya da Çin'den bu ürünün Çin versiyonunu normal fiyatına almak. Çin versiyonu arasında sadece gürültü önleyicinin açıldığını belirten sesin farklılığı var. Yani biri Çince, diğeri normal sesle bunu belirtiyor. Şahsen yerinizde olsam, eğer ki çok fazla ihtiyacım yoksa yeni ürünleri beklerdim ya da başka bir alternatife bakardım.

Arkadaşlar eğer bu kulaklığı almak istiyorsanız, Türkiye'de stoklarının hemen hemen tükendiğini bilmenizde fayda var. Ben bunu 300 TL'ye Amazon Türkiye'den almıştım. Ancak en son baktığımda stoklarda kalmadığını gördüm. Hatta Hepsiburada gibi sitelerde bu ürünün bir alt modeli olan "Mi True Wireless Earphones Lite" modelinin satıldığını gördüm. Fakat ürün hala stoklarda bulunabilmekte. İki seçeneğiniz var. Ya normal fiyatından biraz daha fazla ödeyerek TeknoSA'dan alabilirsiniz, ya da Çin'den bu ürünün Çin versiyonunu normal fiyatına almak. Çin versiyonu arasında sadece gürültü önleyicinin açıldığını belirten sesin farklılığı var. Yani biri Çince, diğeri normal sesle bunu belirtiyor. Şahsen yerinizde olsam, eğer ki çok fazla ihtiyacım yoksa yeni ürünleri beklerdim ya da başka bir alternatife bakardım.
Yarın Media Markt tan alacağım
Ürün ile düşüncelerin neler paylaşabilir misin

Geri
Yukarı