Rehber Xiaomi brick olmuş telefonları hayata geri getirme

Xiaomi telefonların başına hep gelen yazılım atarken brick olması. Sahte bir yazılım atarken sistemin sahte yazılım atıldığını algılayıp cihazı kitliyor. Kitledikten sonra cihazı açarken "The System has been destroyed" hatasını alırlar. Bu sorunu EDL moda alıp çözmeye çalışanlar var, Bootloader kilidini açmaya çalışanlar var, ya da bir yetkili hesap ile açmaya çalışanlar var. EDL mod uygulanması zor bir taktiktir. Yetkili hesap bulunması kolay yöntemdir. Bootloader kilidini açmak ise en kolay yöntemdir. Çoğu kişi EDL mod ile Bootloader kilidini açarken hata alabiliyor (ben de dahil). %99'da MI Unlock'ta alınan hata: (buna benzer hata, o tekrar bağlayın yerine bende daha farklı hata vermişti fakat şu anda bulamadım resmini)

1668769559401.png

Bootloader kilidi en kolay yöntem olduğunu söylemiştim, şimdi gelelim nasıl düzelteceğimize. Bu hatayı telefonunuzda önceden açık olan Mi hesabını "MI Unlock tool programında da açacaksınız" Mi hesapları uymadığı için alıyorsunuz. MI Unlock tool programına girdiğinizde sizden hesap girmenizi isteyecek. Oraya telefonunuzda açık olan Mi hesabını gireceksiniz. Bu şekilde kolayca telefonun Bootloader kilidini kolayca açacaksınız. Kolay bir yöntem istiyorsanız 300 TL'ye yetkili hesaplı birisini bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hiç bir zaman anlayamayacağım sanırım. Çinin Xiaomi'sini neden kullanır bir insan? Hadi şurada 3 yıl önce fiyatı ucuzdu ama hala alınıyor.

@yesososo
Çoğu orta üst model telefonu diğer firmalar gibi normal fiyatlardan satmaya başladı. Böyle olunca da satışları azaldı. Ayrıca maalesef yazılımları çöp. Ailemde 2 tane var oradan biliyorum gerçekten sadece alınıp ROM atılması için kullanılıyor. Almayın demiyorum bu sadece bir merak.

Mi hesabı doğru girsek bile hata alabiliyoruz.
Sadece hesap uyuşmazlığı ile alakalı değil mesele hocam.

Sadece biraz beklenecek ya da doğruluğu işlevselliği kanıtlanmış anında kilidi açan program kullanılacak.

Hocam sizin dediğinizi bende düşünüyordum, edl modda bile yapmaya çalıştım ama cihaz düzelmiyordu. İlk önce hangi hesap açıktı hatırlamadım, tüm mı hesaplarımı denedim, en sonunda Facebook'a bağlı olan mı hesabı giriş yaptım ve cihazın kilidi açıldı. Yetkili hesap ile hiç uğraşmadan açılabiliyor.

Hayır hiç bir zaman anlayamayacağım sanırım. Çinin Xiaomi'sini neden kullanır bir insan? Hadi şurada 3 yıl önce fiyatı ucuzdu ama hala alınıyor.
Fiyatlari bence halen ucuz ve F/P, Custom ROM kurup MIUI'dan kurtulunca mis gibi oluyor telefon :D

Yeni konular

Geri
Yukarı