Rehber Xiaomi cihazlara nasıl Firmware yazılım atılır?

Toppat

Centipat
Daha fazla  
Xiaomi cihazlara ROM atmak aslında çok basit. Bu yönergelere uyarak siz de Xiaomi cihazınıza Firmware yazılım atabilirsiniz.
Gereksinimler:
Bootloader kilidi açık olmalıdır.
Windows 64 Bit işletim sistemine ve USB 2.0 veya 3.0 USB portuna sahip bilgisayara ihtiyacınız vardır.
Bu işlem telefona orijinal ROM yükleme adımlarıdır ve her şey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın.
Bilgisayar'ınız da ADB ve quallcom driverları yüklü olması gerekmektedir.
Yönergeler:

1- Mi Flash yazılımını bilgisayarınıza kurun.
Bu yazılımı şu linkten indirebilirsiniz: Download – Xiaomi Tools

2- Cihazınıza uygun Firmware yazılım dosyasını bulun.
Cihazınıza uygun Firmware yazılım dosyasını burada bulabilirsiniz:

3-Firmware yazılımını sıkıştırılmış dosyanın içinden çıkartıp, yerel disk C:\nin içine atın.

4-Mi Flash ile yazılım dosyasını cihazınıza kurun.
Yazılım dosyası nasıl kurulur?

Mi Flash programını açınız ” select file ” butonundan yerel disk C:\ nin içindeki ROM dosyasını gösterip seçiniz.

Telefonu Fastboot moduna alıp USB kablosu ile bilgisayara bağlayanız. ( ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak telefonu Fastboot moda alabilirsiniz).

Mi Flash programında ”refresh” butonuna tıklayınız. Program telefonunuzu seri numarası ile görecektir.

Dikkat: Alt kısım da ”Clean All” seçeneğini seçiniz. Aksi takdirde cihazınız bozulabilir!

” Flash ” butonuna tıklayınız

Yüklemenin bitmesini bekleyiniz. Yükleme bittiğinde Telefonunuza Fastboot Firmware yazılımı yüklenmiş olacaktır.

Tüm Soru ve Sorunlarınızı mesaj olarak bana yazarak söyleyin.

İyi Günler.

Son düzenleme:
Ben de şöyle bir ekleme yapayım: Bu işlemlerden sonra Play Store da sorunlar yaşarsanız sebebi bootloader kilidinin açık olması.

Bootloader kilidi açıkken Play Protect sertifikanız olmuyor maalesef, bu her cihazda aynı mı bilmem ama bende böyle bir ara Netflix yüklenmiyordu hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı