Xiaomi dosya yöneticisi Samsung dosya yöneticisinden iyi midir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 16 GB hafızalı bir telefon kullanıyorum. Uygulamalar 8 GB tutmasına rağmen hafıza anlamadığım bir sebepten 15 GB dolu.

Belki Xiaomi dosya yöneticisi anlamama yardımcı olur diye indirmek istiyorum. Samsung'un uygulamasından daha iyi midir?

Merhaba, 16 GB hafızalı bir telefon kullanıyorum. Uygulamalar 8 GB tutmasına rağmen hafıza anlamadığım bir sebepten 15 GB dolu.

Belki Xiaomi dosya yöneticisi anlamama yardımcı olur diye indirmek istiyorum. Samsung'un uygulamasından daha iyi midir?
İşletim sistemi 6 ile 10GB arası bir yer kaplar. Mesela benim telefonumda sistem 8.71GB yer kaplıyor. Kısaca nedeni budur.

Hocam dosya yönetici uygulamalar birbirine benzer. 16 GB zaten size en fazla 9 GB gibi bir alan sunar.

@Yener K. Android işletim sisteminin ne kadar yer kapladığını nasıl öğrenirim?

Hocam ayarlar menüsünden depolama alanına bakın.

Hocam ayarlar menüsünden depolama alanına bakın.
Android 9 kullanıyorum, ayarlarda sistem ile kişisel verileri bir arada hesaplıyor.

Depolama analizinde de sistemin ne kadar kapladığını tam bilmiyorum.

Hocam ben 8 kullanıyorum. 8.2 GB yer kaplıyor. Bende ki saf Android. Sizde ki daha fazladır.
Screenshot_20200826-205834.png

Dosya yöneticileri genel olarak hemen hemen aynı sayılır. Sadece root lu çalışanlar çok az farklı özellikler sunabiliyor. Şu iyi bu iyi denilecek bir kıyaslama nesnel olamaz.

Geri
Yukarı