Çözüldü Xiaomi ekran kaydedici arka planda neden çalışıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barış Çakar

Picopat
Telefonum Mi 8 Lite. Ayarlar uygulamaları yönet dediğimde arka planda ben kullanmasam dâhi ekran kaydedici uygulaması çalışıyor. Verilerim çalınıyor olabilir mi?

Screenshot_2022-08-08-23-26-04-083_com.miui.securitycenter.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme seçeneği yok maalesef telefonun son güncellemesini bir daha indirdim fakat yine değişen bir şey olmadı.

Yani son zamanlarda zaten öyle bir şey olmadı uzun zaman önce telefonum ekran değişikliği için birkaç ay telefoncu da kaldı ama onun da sorun olacağını zannetmiyorum pek format atmadan önce telefonda Android packing insteller APK gibi ismi olan bir şey vardı indirilenlerde ben mi yaptım hatırlamıyorum ne olduğunu da bilmiyorum ama APK dosyası olarak gözükmüyordu o da silindi zaten onun dışında root veya APK dosyası hiç olmadı.

Yok maalesef başka bir başlık açmıştım isterseniz orada görebilirsiniz farkı sürümlerdeki.

Kaspersky ve AVG ile tarattım ve bir sorun çıkmadı onlardan saklanabilecek virüsler var mı?

Mümkündür. Bazı çeşitli virüsler antivirüs programlarına kendilerini telefonun sistem dosyası olarak tanıtıp antivirüsleri aşabiliyorlar. İçinizin rahat etmesi için boot menüsünden hard reset atabilirsiniz telefona. Ben de Xiaomi kullanıyorum uygulama yöneticisinden baktım bende de gözüküyor ekran kahdedici ama hiç kullanılmadı yazıyor. Hocam belkide daha önce bir kere dahi olsa kullandıysanız ekran kaydediciyi kaydedilen videonun boyutu, uygulama verileri vs da olabilir o.

Mümkündür. Bazı çeşitli virüsler antivirüs programlarına kendilerini telefonun sistem dosyası olarak tanıtıp antivirüsleri aşabiliyorlar. İçinizin rahat etmesi için boot menüsünden hard reset atabilirsiniz telefona. Ben de Xiaomi kullanıyorum uygulama yöneticisinden baktım bende de gözüküyor ekran kahdedici ama hiç kullanılmadı yazıyor. Hocam belkide daha önce bir kere dahi olsa kullandıysanız ekran kaydediciyi kaydedilen videonun boyutu, uygulama verileri vs da olabilir boot menüsünden hard reseti de bir kaç defa yaprım

Mümkündür. Bazı çeşitli virüsler antivirüs programlarına kendilerini telefonun sistem dosyası olarak tanıtıp antivirüsleri aşabiliyorlar. İçinizin rahat etmesi için boot menüsünden hard reset atabilirsiniz telefona. Ben de Xiaomi kullanıyorum uygulama yöneticisinden baktım bende de gözüküyor ekran kahdedici ama hiç kullanılmadı yazıyor. Hocam belkide daha önce bir kere dahi olsa kullandıysanız ekran kaydediciyi kaydedilen videonun boyutu, uygulama verileri vs da olabilir o.
Hocam ben Hard reseti de boot menüsünden iki üç defa yaptım her seferinde böyle gözüktü yani Hard resete rağmen virüs kalmış olabilir mi yoksa yazılımsal bir hata mıdır?

Bence fazla takıntı yapıyorsun. Bu şekilde psikolojik anlamda kendine zarar verirsin. Sana konu dışı alakasız bir örnek vereyim. Evimin dibindeki parka haritalardan bakıyordum bir de ne göreyim park görsellerinde ben ve kız arkadaşımı fotoğraflamış Google aracı. Yüzümüz flu yapılmış ama ben ve kız arkadaşım olduğuna eminim. Bu konuda çok ciddiyim. Kız arkadaşın konuya sinirlendi rahatsız oldu haklı. Lakin ben ve ondan başkası o görseldekinin biz olduğunu anlayamaz. Ben bu durumu takıntı etsem izleniyorum diye kendime zarar vermeye başlarım ama takılmadım açıkçası.

Bence fazla takıntı yapıyorsun. Bu şekilde psikolojik anlamda kendine zarar verirsin. Sana konu dışı alakasız bir örnek vereyim. Evimin dibindeki parka haritalardan bakıyordum bir de ne göreyim park görsellerinde ben ve kız arkadaşımı fotoğraflamış Google aracı. Yüzümüz flu yapılmış ama ben ve kız arkadaşım olduğuna eminim. Bu konuda çok ciddiyim. Kız arkadaşın konuya sinirlendi rahatsız oldu haklı. Lakin ben ve ondan başkası o görseldekinin biz olduğunu anlayamaz. Ben bu durumu takıntı etsem izleniyorum diye kendime zarar vermeye başlarım ama takılmadım açıkçası.

Haklısın sanırım dostum ya biraz fazla etkiledi beni hepsi üst üste gelince teşekkür ederim.

Hocam hard resete rağmen virüs kalması benim bildiğim mümkün değil.

Sağ ol o zaman teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısın sanırım dostum ya biraz fazla etkiledi beni hepsi üst üste gelince teşekkür ederim.

Sağol o zaman teşekkür ederim.

Rica ederim.

Videoyu görünce aklıma sen geldin paylaşayım dedim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı