Xiaomi kullanıcı dostu olmaktan çıkmış bir firma

Şahsen Mi9t kullanıyorum ancak telefonu yükseltmek için bütçeyi gereksiz 3-4 bin ₺ arttırmak istemiyorum. Yüksek model Xiaomi telefon alacağıma düz bir iPhone almak daha mantıklı.

Xiaomi Türkiye pazarında o kadar da düşük fiyatlı telefonlar satmıyor. Örneğin ABD'de 450 dolara satışa sunduğu Poco F2 Pro için Türkiye'de 7000 TL istiyor. Türkiye'de 7000 TL olan iPhone 11'in ABD'deki satış fiyatı ise 700 dolar. Aradaki farkı varın siz hesaplayın.

Ben Mi9T'den aşırı memnun biriyim, kamerası iPhone 8 Plus ile kapışır mükemmel. Diğer özellikleri zaten üst seviye super AMOLED vs.

Ben bu telefonu 2500'e aldım şu an 3200 civarı, 2. el 2800'den satsam bile daha iyisi için 4bin ₺ fark vermeye değer mi?

Verilse bile iPhone 11 almak daha mantıklı,
Üstelik iPhone kasma donma sorunu yaşatmaz, Mi9T'de yazılım kaynaklı sorunlar görüyorum.
Doğru ne ise onu konuştum. Redmi Note 8 alıp ek olarak, iPhone 11'den daha iyi diyenler bir kenara çekilsin. Bir telefonun ana damarı yazılımı ve Xiaomi bu fiyatlar ile fazla tutunamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığımı okumadın sanırım, iPhone ayrı bir ÖTV, KDV vergisine tabii değildir.
Arkadaşım çıkmış 1500'e telefonu aldım diyorsun ama iPhone 11 geçen sene 6000₺'ye satıldı.

Burada sadece Xiaomi'ye yüklenmiyorum.

700 dolarlık iPhone 11'i.
F2 Pro 450 dolar.

İkisi'de 7K ₺ bu şu demek oluyor Xiaomi artık dost değildir.

Ek olarak firma satış rekorları kırsa bile rakip firma ile aynı kárda kalabiliyor ve bu da boş kürek demek. Xiaomi artık fiyat politikasını değiştiriyor.

Yanılmıyorsam Xiaomi asla şu fiyatı geçmez dediklerinde Xiaomi o fiyatı 1 sene sonra geçmişti. Yöneticiler bile yalancı, kaldı ki yöneticileri bile iPhone kullanıyor.

Ben Xiaomi Mi 10 alacaktım 5500 veya 6000 diyordum 10K oldu.
Gidip o telefona o parayı kimse vermez.
Redmi mi Note 8 konusuna gelince, adam sırf 64 megapiksel diye iPhone ile kapıştırıyor, İnternet'e bakın iPhone X konuları var. Yazık diyorum insanlar kendilerini avutuyor.

Haklısın Xiaomi artık dost değil %5 kar marjını geçmeyeceğiz demişti büyük ölçüde geçti para insanı değiştiriyor. :D.

Haklısın Xiaomi artık dost değil %5 kar marjını geçmeyeceğiz demişti büyük ölçüde geçti para insanı değiştiriyor. :D.
Para beni bile değiştirir, ama ben kimseye değişmem demiyorum.

Lafının arkasında durmuyan firma beş para etmez NET.

MIUI 12 sözde alacaktık hala bekliyoruz. Yakında telefonu satıp oppo veya realme yöneleceğim.

Donanım olarak daha kötü ama yazılım olarak önde kalırım.

iPhone 11'e para vermek istesem veririm, ancak 7K bir telefona zor.

Lafının arkasında durmuyan firma beş para etmez NET.

MIUI 12 sözde alacaktık hala bekliyoruz. Yakında telefonu satıp oppo veya realme yöneleceğim.

Oneplus serisine bir bak derim hocam.

Lafının arkasında durmuyan firma beş para etmez net.

MIUI 12 sözde alacaktık hala bekliyoruz. Yakında telefonu satıp Oppo veya realme yöneleceğim.

Bildiğim kadarıyla MIUI 12 ağustos gibi yayınlanacak.iPhone kullanıcı dostu stabil bir telefon ama o kadar parada vermem.

Bildiğim kadarıyla MIUI ağustos gibi yayınlacacak. iPhone kullanıcı dostu stabil bir telefon ama o kadar parada vermem.
Kullanmazsan bilemezsin, iphone abi ya...
Diyorlar ya aynen öyle, telefon kasmıyor aksamıyor. Ben 1 lira bile versem verim almak isterim. Mİ9T yazılım konusun da çok geri bırakılacak.

Süper amoled ekrana canlı duvar kağıt desteklerini kısıtladılar, bu telefonun işlemcisi de kötü değil.

Türkiye'deki Xiaomi %70 yurtdışı. Mi 9t Pro mesela cihazların ilk çıktığında kayıtsız fiyatı 2300₺ olarak çıkmıştı. Bu fiyat politikası tamamen Evofone saçmalığı. Baktıklar millet çatır çutur Redmi Note 7 aldı fiyatları kademe kademe yükseltme işine girdiler. Bu saatten sonra resmi TR garantili alınmaz. Zaten servisleri bir sorun çıksa tüketici hatası var diye faturayı kol gibi uzatıyor önüne müşterinin.

Türkiye'deki Xiaomi %70 yurtdışı. Mi 9t Pro mesela cihazların ilk çıktığında kayıtsız fiyatı 2300₺ olarak çıkmıştı. Bu fiyat politikası tamamen Evofone saçmalığı. Baktıklar millet çatır çutur Redmi Note 7 aldı fiyatları kademe kademe yükseltme işine girdiler. Bu saatten sonra resmi TR garantili alınmaz. Zaten servisleri bir sorun çıksa tüketici hatası var diye faturayı kol gibi uzatıyor önüne müşterinin.
Servis konusunda sonuna kadar haklısınız. Kaç gündür uğraşıyorum ses soluk yok. Gidin Samsung ya da Huawei alın en azından sattıkları malın arkasında duruyor herifler.

Geri
Yukarı