Xiaomi Mi 5S Telefon Açılmıyor

NonGliadin

Hectopat
Telefonuma normal bir şekilde kullanıyordum. Telefonu şarja taktıktan sonra %90'a gelmişti ve ben şarj aletini prizden çıkardım ve telefonu öyle bıraktım. 30 saniye sonra tekrar telefona baktığımda reboot attığını gördüm. İlk başta bunu önemsemedim fakat sonra telefon sürekli kapanıp açılmaya başladı. Açılma dediğimde logoya kadar geliyor ve sonra da kapanıyordu. Yani telefon açılmadı... Ben de ses+ ve güç tuşuna basarak telefonu sıfırlamak istedim fakat o da işe yaramadı. Fastboot dışında hiçbir yeri açamıyordum. O da çok uzun sürmedi ve telefon kapandı. Hiç açılmamaya başladı artık logoya da gelmiyor fastboot'a da. Şarja taktım belki ama şarj olduğuna dair yanan sarı ışık da yanmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart arızasına benziyor. Hiç açılmayan bir telefona işlem yapılmaz. Bir süre bekleyin, tekrardan açmaya deneyin. Açılırsa Mi Flash Tool ile ROM atmayı deneyebilirsin. Fakat açılmazsa belirttiğim gibi muhtemelen anakart kaynaklı bir sorundur. Servise göndermen gerekir.

Anakart arızasına benziyor. Hiç açılmayan bir telefona işlem yapılmaz. Bir süre bekleyin, tekrardan açmaya deneyin. Açılırsa Mi Flash Tool ile ROM atmayı deneyebilirsin. Fakat açılmazsa belirttiğim gibi muhtemelen anakart kaynaklı bir sorundur. Servise göndermen gerekir.
Garantisi yok üstadım. Sebebi başka bir şey olamaz mı peki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir şarj aleti ile telefonu 5-6 saat şarjda bırak. Tekrardan açmayı dene. Açılmazsa yapılabilecek bir durum yok. Garantisi olmasa da servise gitmesi gerekir. Sadece reboot işlemi yapsa ROM kaynaklı derdik veya sadece şarj almasa sokette sorun var derdik ama ikisi bir arada oluyorsa anakartmış gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı