Xiaomi Mi 9T Deji batarya değişimi nasıl olmalı?

Umut Mermer

Hectopat
Daha fazla  
Selam, Xiaomi Mi 9T telefonumun bataryasının ömrü bittiği için Deji batarya aldım kendim takıp öğrenmek istiyorum arka kapak ısıtılıp çıkartılıyormuş bunun için fön makinesi yeterli midir? Fikirlerinizi alabilir miyim ve bir de telefon % kaç aşağısına inince şarja takılmalı ve % kaça kadar şarj edilmeli? Uzun ömürlü olması için teşekkürler.

Fön makinesi yeterli olur fakat dikkat isteyen bir iş yanlışlıkla arka kapağı kırabilirsiniz. Sağlıklı bir batarya döngüsü %20-80 arasında gezmektir.

Ben Huawei P9 Lite telefonları değiştiriyordum. Zaten Deji batarya sökme aparatları ile geliyor. Arka kapaklar yapışkanlı olduğu için fön ile biraz ısıtmakta fayda var. Açarken kapağı fazla zorlamayın yeter. Ondan sonrası çocuk oyuncağı.
Kapağı açarken bazı modellerde parmak okucu sensörü kablosu vs kapak üzerinde olduğundan hemen çekmeyin. Sizin modelde var mıdır bilmem.
Bir iki video izle öğrenirsin.
Son not: Orijinal bataryayı bazen telefona yapıştırılmış gönderiyorlar. Sökmek için delici ya da kesici aparat kullanmayın.

Kalitesini bozmadıysa Deji batarya orijinalden iyidir.

Ben Huawei P9 Lite telefonları değiştiriyordum. Zaten Deji batarya sökme aparatları ile geliyor. Arka kapaklar yapışkanlı olduğu için fön ile biraz ısıtmakta fayda var. Açarken kapağı fazla zorlamayın yeter. Ondan sonrası çocuk oyuncağı.
kapağı açarken bazı modellerde parmak okucu sensörü kablosu vs kapak üzerinde olduğundan hemen çekmeyin. Sizin modelde var mıdır bilmem.
Bir iki video izle öğrenirsin.
son not: Orijinal bataryayı bazen telefona yapıştırılmış gönderiyorlar. Sökmek için delici ya da kesici aparat kullanmayın.

Kalitesini bozmadıysa Deji batarya orijinalden iyidir.

Çok teşekkür ediyorum detaylı bilgilendirmen için benim telefonda sensörler kapak üzerinde değil diye biliyorum ama tekrar bakarım el yatkınlığım var zaten üstesinden gelirim diye umuyorum bir telefoncuya sordum sözde tanıdık 100 150 TL'ye yaparım dedi :D gereksiz pahalı bugün kendim hallederim inşallah :) bir de% kaç altına düşünce şarj etmek lazım% kaça kadar.

Benimde Mi 9T Pro için benzer bir girişimde bulunmam gerekiyor, 3 saat kullanımda bitiyor şarzım ama sizdeki motivasyonu bulamadım kendimde. Ama kapağı açması değil kapatması sorun diyebilirim. Benimkinin kapağı sıcak zamanlarda kendi kendine açıldı. Ve kapatmam çok zor oldu sürekli çıkıyor kendi kendine. Telefoncu bile kapatamadı kapağı düzgün şekilde, hafif aralık duruyor.

Benim de mi 9T Pro için benzer bir girişimde bulunmam gerekiyor, 3 saat kullanımda bitiyor şarjım ama sizdeki motivasyonu bulamadım kendimde. Ama kapağı açması değil kapatması sorun diyebilirim. Benimkinin kapağı sıcak zamanlarda kendi kendine açıldı. Ve kapatmam çok zor oldu sürekli çıkıyor kendi kendine. Telefoncu bile kapatamadı kapağı düzgün şekilde, hafif aralık duruyor.

Olay bence kapağı sökmekte ve takmakta ondan sonrası basit çok basit bir işlem için telefoncuya 150 TL gibi bir para vermek mantıksız geliyor bana benim de şarj %100 çıkarınca kendiliğinden 97 sonra 90'a düşüyor hızlıca ve günde 2 3 kez şarj istiyor sabah %100 aldığım telefon akşama dayanmıyor ilk aldığımda 1 2 sene rahat 4 gün kullanıyordum telefonu %100 şarj edip 1 kez şimdi ölmüş batarya. Acaba yapıştırıcınızmı sıkıntılı bende ne ile yapıştıracağım bilmiyorum tam bakmadım ona daha.

Çok teşekkür ediyorum detaylı bilgilendirmen için benim telefonda sensörler kapak üzerinde değil diye biliyorum ama tekrar bakarım el yatkınlığım var zaten üstesinden gelirim diye umuyorum bir telefoncuya sordum sözde tanıdık 100 150 TL'ye yaparım dedi :D gereksiz pahalı bugün kendim hallederim inşallah :) bir de% kaç altına düşünce şarj etmek lazım% kaça kadar.
Telefonunun pil ayarlarında olması lazım (her modelde var mı bilmiyorum) şarjı %80'de keser.
Bende kapalı %100 dolar kaç olursa olsun akşam şarja takarım.
WhatsApp Image 2022-11-23 at 13.30.13.jpeg

Telefonunun pil ayarlarında olması lazım (her modelde var mı bilmiyorum) şarjı %80'de keser.
Bende kapalı %100 dolar kaç olursa olsun akşam şarja takarım.
Eki Görüntüle 1581920

Herhalde bende yok bu ayar bulamadım.

Bataryayı değiştirdim çizik bile olmadan çok basitmiş eliniz yatkınsa yaparsınız boşa para vermeyin :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı