Xiaomi Mi A1 vs Xiaomi Mi Note 3

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Selam Sosyal! Bayağıdır telefonu değiştirmeyi düşünüyordum, çok da pahalı olmayacak (çünkü gerek yok, bana göre çok para vermek gereksiz, Bkz. Bilinçli teknolojik eskitme :D), 1000-2000 TL arası F/P bir telefon almayı düşünüyorum ve Xiaomi isteklerimi en fazla karşılayan marka gibi duruyor. Memnuniyet seviyeleri de bir hayli yüksek gibi. Gözüme kestirdiğim iki telefon var, sanki A1 daha F/P gibi duruyor, aradaki 400TL'lik farka değmez gibi. Sizce hangisi, veya daha iyi bir öneriniz var mı?

Daha fazla önem verdiğim şeylere gelirsek;

-Kamera benim için önemli, yüksek çözünürlüklü çift kamera ve iyi çekim yapan ön kamera şart gibi.

- Beni şöyle 1-2 yıl götürsün yeter, zaten sürekli teknolojiyi takip ettiğim için sıkılıyorum elimdekinden. Ama 1-2 yıl idare etsin işte, anladınız siz.

-Tasarımı fena olmasın, kötü gözükmesin yani.

Dediğim telefonların linkini de aşağı bırakıyorum.

Xiaomi Mi A1:
Xiaomi Mi A1 64 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

Xiaomi Mi Note 3:
Xiaomi Mi Note 3 64 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

İthalatçı garantisinin rezilliğinden haberim var, Fixpack alacağım, sıkıntı değil.

Son düzenleme:
Note 3 modeli aradaki farka değer kesinlikle. İşlemci, CPU, kamera, batarya ve RAM olarak daha iyi bir modeldir. Ayrıca HTC 10 ithalat garantili model Hepsiburada sitesinde 1500 TL fiyatına satılıyor, benim önerim HTC 10 olur. HTC 10 bu iki modele göre de çok daha üst düzey bir cihaz.

Note 3 modeli aradaki farka değer kesinlikle. İşlemci, CPU, kamera, batarya ve RAM olarak daha iyi bir modeldir.
Oh, RAM'i 4GB olarak görmüştüm. Android'de RAM önemli, doğru.

Ayrıca HTC 10 ithalat garantili model Hepsiburada sitesinde 1500 TL fiyatına satılıyor, benim önerim HTC 10 olur. HTC 10 bu iki modele göre de çok daha üst düzey bir cihaz.
Bahsettiğin şu galiba;
HTC 10 (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Farklılık olarak 2K ekran var, çok şarj yemez mi ya? Bilmiyorum, tahminimce söylüyorum, ama öyle olur galiba. Arayı kapatabilecek batarya kapasitesi farkı da yok. Hatta Note 3 500 mAh daha fazla.

Çift kamera yok, ama tabii ki performans önemli. Biraz yüzeysel olarak baktığımda pek de kayda değer bir fark bulamadım.

Ön kamera 16MP iken HTC'de 5MP

CPU olarak anlamadığım bir şey var, çift işlemci mi var? Ayrıca ikisi de çift çekirdekli? Garip. Avantajları neler?

Android sürümü hala Marchmallow, güncellenebiliyor mu?

RAM 6'dan 4'e iniyor yine.

Sar değerinde bayağı fark var, sıkıntı olur mu? Bence olmaz, ama yine de yorumunuz önemli.

Sonuç olarak Xiaomi teorik olarak önde duruyor bana göre?

2K ekran var doğru ancak SD 820 az güç harcayan bir model, batarya olarak Mi Note 3 daha iyi olur. HTC 10 batarya olarak günü çıkarır. Kamera tarafında da arka kamerada bariz şekilde HTC 10 çok daha iyi bir telefondur, diğer iki model arka kamerada HTC 10 modeline göre geride. Çift kamera olması daha iyi fotoğraf çekeceği anlamına gelmez. Ön kamera tarafında da HTC 10 modelinde OIS özelliği de mevcut, ön kamera tarafında da iyi bir telefon HTC 10. Kağıt üzerinde ön kamerada Mi Note 3 daha iyi gibi, sen ön kamera performanslarına Youtube üzerinden bak. İşlemci, GPU, arka kamera ve ekran olarak HTC 10 bu iki modele göre çok daha iyi bir telefon. Sar değeri kafaya takılacak bir şey değil, 2.0 altında oldukça sorun olmaz doğrudan. 6 GB RAM bir avantaj, 4 GB RAM fazlasıyla Android için yeterlidir, ayrıca HTC Sense arayüzü stabilite bakımından en iyi arayüzlerden birisidir.

@BERWAR Çok teşekkür ederim hocam. Maalesef PC'de olduğu kadar bilgim yok mobil cihazlarda :D HTC Xiaomi'ye göre daha iyi bir seçim gibi gözüküyor.
Yardım etmek değil de edilmek de güzelmiş :D

Ben Mi Note 3'den yana tercihimi kullanırdım fakat HTC 10 hiç fena bir tercih olmaz. Artı olarak şunu ekleyeyim. Kamera konusunda Xiaomi seni üzmez. Fakat video konusunda kalite olarak bariz olarak kötü. Tekno Seyir bitrate düşüklüğünden kaynaklandığını söylüyor. Ama fotoğraf konusunda üzülmezsin.

Son olarak dikkatimi çeken bir şey var; 32GB yetmeyebilir, SD Card'a uygulamalar yüklenebiliyor muydu?
@Silinen üye HTC daha güvenli bir marka bana göre. Aslında chipset olarak vs. daha üstün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı