Xiaomi Mi A3 nasıl?

Attığım kaynağa baktınız mı ? Webtekno'nun yazısına.

Attığım kaynağa baktınız mı? Webtekno'nun yazısına.

Evet hocam okudum. Peki siz benim attığım kaynakları okudunuz mu? Hatta attığım kaynağın bir tanesi sizin attığınız webtekno kaynağında geçen bir bağlantıdan ulaştım. Aşağıda hepsinin ekran görüntülerini attım iyice bir bakın.

Bu sizin attığınız kaynaktaki benim kullandığım bağlantının linki bu.
lte 2020-09-28 230238.png

İşte sizin yukarıda paylaştığınız kaynakta bulunan bağlantıya tıklayarak ulaştığım bilgi aşağıda :
lte 2 2020-09-28 230316.png

Bu da ilk attığım kaynakta ki bilgi 4G nedir ? Onu anlatıyor :
lte3 2020-09-28 230349.png

Bu da attığım ilk kaynakta ki attığım 4.5G nedir ? Onu anlatıyor. İşte size detaylı bir anlatım.
lte 4 2020-09-28 230415.png

Umarım detaylı bir şekilde okursunuz ve anlarsınız. Saygılar.

Evet hocam okudum. Peki siz benim attığım kaynakları okudunuz mu? Hatta attığım kaynağın bir tanesi sizin attığınız webtekno kaynağında geçen bir bağlantıdan ulaştım. Aşağıda hepsinin ekran görüntülerini attım iyice bir bakın.

Bu sizin attığınız kaynaktaki benim kullandığım bağlantının linki bu.
Eki Görüntüle 684153

İşte sizin yukarıda paylaştığınız kaynakta bulunan bağlantıya tıklayarak ulaştığım bilgi aşağıda :
Eki Görüntüle 684157

Bu da ilk attığım kaynakta ki bilgi 4G nedir ? Onu anlatıyor :
Eki Görüntüle 684160

Bu da attığım ilk kaynakta ki attığım 4.5G nedir ? Onu anlatıyor. İşte size detaylı bir anlatım.
Eki Görüntüle 684161

Umarım detaylı bir şekilde okursunuz ve anlarsınız. Saygılar.
Galiba Hız farkı olmayacak demesinin sebebi Türkiye'de ki mobil veri hızlarınının o kadar yüksek olmaması olabilir mi ?

Galiba Hız farkı olmayacak demesinin sebebi Türkiye'de ki mobil veri hızlarınının o kadar yüksek olmaması olabilir mi?

Aynen öyle yani teknoloji farkı var ama operatörler bu hızları vermiyor. Anca 40 Mbps yani yoksa 4.5 G teknolojisi 300 Mbps destekliyor 4G teknolojisi ise 100 Mbps destekliyor.

7 aydır kullanıyorum telefonu, 4g veya 4.5g olması hiç önemli değil hatta ekranın hd olmasida proglem değil. En kötü özelliği ekran parlaklığı çok düşük, çoğunlukla full parlaklıkta kullaniyorum telefonu. Cidden çok düşük parlaklığa sahip.
Karşıdan gelen aramalarda kesinlikle ahizeden gelen ses düşük değil. Gayet rahat anlaşılıyor ve yüksek. Bi diğer önemli problemimi ise sensörleri cok hassas. konuşmak için kulağıma telefonu dayadigimda ekranda rastgele beklemeye al, hoparlörü aça vs basiliyor yani istemsiz yanağıma değdiğinde. Onun disinda ekran çözünürlüğü aman aman pikseller sayiliyor gibi değil. Arkadaşlarımın fullhd telefonlarina kullandığımda fark anlasilmiyor bile.
Kamerasi ve bataryası gerçekten iyi. Alinir mi derseniz, sanırım başka alternatiflere bakın derdim. Özellikle düşük ekran parlaklığı yüzünden yazın cok can sıkıcı olabiliyor.

7 aydır kullanıyorum telefonu, 4g veya 4.5g olması hiç önemli değil hatta ekranın hd olmasida proglem değil. En kötü özelliği ekran parlaklığı çok düşük, çoğunlukla full parlaklıkta kullaniyorum telefonu. Cidden çok düşük parlaklığa sahip.
Karşıdan gelen aramalarda kesinlikle ahizeden gelen ses düşük değil. Gayet rahat anlaşılıyor ve yüksek. Bi diğer önemli problemimi ise sensörleri cok hassas. konuşmak için kulağıma telefonu dayadigimda ekranda rastgele beklemeye al, hoparlörü aça vs basiliyor yani istemsiz yanağıma değdiğinde. Onun disinda ekran çözünürlüğü aman aman pikseller sayiliyor gibi değil. Arkadaşlarımın fullhd telefonlarina kullandığımda fark anlasilmiyor bile.
Kamerasi ve bataryası gerçekten iyi. Alinir mi derseniz, sanırım başka alternatiflere bakın derdim. Özellikle düşük ekran parlaklığı yüzünden yazın cok can sıkıcı olabiliyor.
Öncelikle cevabın için teşekkürler. Şu anda cihaza sahibim zaten. Senin cihazın Android 10 mu 9 mu? Ekrandaki piksellerden kastım ise sadece beyaz ekranda ve alt köşelerde dikkatli bakılırsa ince bir şekilde renkler gözüküyor. Ahizesi bana çok kısık geldi internettede aynı şeyi yazan kişilere rastladım. 4.5G'yi ise Türkcell hat deneyince farkettim TT'de iken 4.5G olmuyordu fakat Türkcell'de oldu.

İşteyken acele yazmıştım mesajı telefona sahip olduğun kısmını atlamışım :) Android 10 güncellemesi gelince yükselttim. Önce parmak izinde kamerada problem vardı sonradan düzelttiler onu. Şimdide durup dururken ekran parlaklığı 0a iniyor. Gösterge yüzde 80lerde olsa da parlaklık düşük oluyor. Oynatınca eski haline geri geliyor. Benim başım ekran parlaklığı ile gerçekten dertte malesef :D

İşteyken acele yazmıştım mesajı telefona sahip olduğun kısmını atlamışım :) Android 10 güncellemesi gelince yükselttim. Önce parmak izinde kamerada problem vardı sonradan düzelttiler onu. Şimdide durup dururken ekran parlaklığı 0a iniyor. Gösterge yüzde 80lerde olsa da parlaklık düşük oluyor. Oynatınca eski haline geri geliyor. Benim başım ekran parlaklığı ile gerçekten dertte malesef :D
Bende satmayı düşünüyorum cihazı. Herşey bir yana ahize sesi cidden kısık geliyor. Acaba benimkinde mi sorun var desem de internette baktığım kadarıyla anyı sorun olanda var olmayanda. Büyük ihtimalle satıcam.
Otomatik parlaklık açık mı? Belki ondan kaynaklanıyodur.

Ahize önemli gerçekten kısık geliyorsa büyük problem, dediğiniz gibi bir çok şikayet okumuştum yabancı kaynaklar dahil. Benimkinde ahize normal ama telefonu kulağımda götürdüğümde ekran kapanıyor ama konuşma sırasında ekran kendi kendine açılıyor yanağıma farketmeden değdirdiğimde ya beklemeye alıyo ya aramayı sonlandıyor ya hoparlörü açıyor. Otomatik parlaklık kapalı olduğu halde düşüyor aniden, android 11 güncellemesinden sonra bu sorun olmaya başladı. Beni zaten tatmin eden şarj süresi, gün içinde çok kullanıyorum telefonu iki gün şarjı gidiyor o kadar kullanmama rağmen. Yoksa bende düşünebilirdim satmayı. Umarım düzeltirler yazılımsal problemse eğer bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı