Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik 359 TL

Birkaç ay önce ikinci el olarak 220 liraya aldım. Öncesinde iki sene Mi Band 4 kullandım. Yeni bileklik çıktıktan sonra yavaş yavaş sorunlar oluşmaya başladı. En son brick olmuştu. Fiyat piyasa göre iyi olabilir ancak bunu göz önünde bulundurun. İnternette bu sorunları yaşayanları çok gördüm. Ha eğer almakta kararlıysanız üzerinde koruyucu da alın çok çiziliyor.

Aslında Haylou LSO5 saat şekilinde bir akıllı bileklik. Fonksiyonları neredeyse Mi Band 5 ile aynı.
Evet fonksiyon olarak çok bir farkı yok, ekran daha büyük sadece. Arayüz de biraz farklı. Üretici de aynı zaten. Kesinlikle bu fiyata daha mantıklı bir alternatif. Çok daha şık duruyor bana göre.

Evet fonksiyon olarak çok bir farkı yok, ekran daha büyük sadece. Arayüz de biraz farklı. Üretici de aynı zaten. Kesinlikle bu fiyata daha mantıklı bir alternatif. Çok daha şık duruyor bana göre.
Şıklık olarak katılıyorum ancak burada yazılım önemli. Mi Band tercih edilme nedeni Mi Fit. Daha önce çakma Apple Watch da kullandım. Hiç bir şekilde saati kullanmadan dışarıdan bakan çakma olduğunu anlayamıyor. Ancak yazılımı o kadar kötü ki saati kullanamıyorsunuz. Haylou uygulamasının yorumlarında olumsuz yorumlar vardı. Mi Fit ile bir çok özelleştirme mevcut. Ayrıca saate istediğiniz gibi font atabilir, yazılım downgrade yapabilirsiniz. Alternatif uygulamalar ile bilekliği daha işlevsel yapabilirsiniz.

Mi band 6 varken alınmaz. Aradaki ekran farkı bile çok önemli.
1644750598090.png

Aradaki fiyat farkı önemli. Aralarında fiyat farkı var. Fiyatı önemli olmayan biri için Mi Band 6 daha mantıklı, yoksa Mi Band 5.

Geri
Yukarı