Xiaomi Mi Note 3 mobil veri kullanılmıyor

riLke

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Mobilden internet kullanamıyorum. Full çekim gösterip 4,5G de verse, H+ da görünse mobilden ya hiç internete giremiyorum ya da inanılmaz yavaş kullanabiliyorum.

APN ayarlarını değiştirip yeniden başlatınca 1, 2 dakikalığına tamamen normale dönüyor, az sonra tekrar eskisi gibi çekmiyor. Farklı bir telefona hattı taktığımda hiçbir sorun yok.

Bulunduğum bölgede bağlantı anlamında bir problem yok. Vericiye çok yakınım. (100 metre civarı)

3 gün kadar önce artık miadı dolan orijinal bataryayı ve arka kapağı yenisiyle değiştirdim. Bunları olması gerektiği gibi yaptım diye düşünüyorum ama acaba buradan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi? Çünkü 5 yıllık telefonda daha öncesinde böyle bir şey yaşamamıştım.

Kendi cevabımı çözüm olarak işaretleyebiliyor muyum bilmiyorum ama sorunu hallettim.

Şöyle ki: Bataryayı değiştirmek için telefonun ana kartını açtığımda yerinden çıkan (çıktığı anı hatırlıyorum) wireless soketi midir her neyse o mini kabloyu yuvasına iyi oturtamamışım. Kasayı tekrar açıp oturttum ve sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı