Xiaomi Mi router 4C ile ping yükseliyor

Muhammed.21

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk konum ve size bir şey sormak istiyorum. Geçenlerde Xiaomi'nin mi router 4C isimli ürününü aldım hız testi falan yaptım, iyi çıktı. İnternette sorun yoktu fakat oyunlarda pingim çok yüksek çıkıyor. CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda en az 60 70 ping alıyorum sebebi nedir bilmiyorum ürün direk masaüstü bilgisayarımın yanında Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlamışım. Modeme bağlayamam bilgisayarı çünkü modemle aramızda birazcık mesafe var kablo çekemem bende bu yüzden bu ürünü aldım ama sorunu çözemedim yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Modem resetlemek cihaza zarar falan vermez kormana gerek yok resetlemeyi dene birçok sorunu düzeltiyor ben onlarca kez resetledim sadece modem kurulumu yapmaniz gerekebilir oda düşük ihtimal çünkü modem resetlwyince TTNET otomatik modem kurulumunu hemen yapıyor.
Resetleyince Wi-Fi şifresi modemi ilk aldığınız zamankaki altında yazan şifre olacaktır.
Tamam teşekkürler gece deneyip yarın sonuçları paylaşacağım.
Tamam teşekkürler gece deneyip yarın sonuçları paylaşacağım.
Maalesef hala düzelmedi. Pingim hala yüksek.

Son düzenleme:
Anladım sağ ol. Bir de şimdi fark ettim modemin altı falan bayağı toz olmuş yani modemi üstüne kurduğumuz tahta performansı etkiler mi?

Sanmıyorum ama için rahat olmayacaksa yerini değiştir bir de bilgisayar modemd çok uzaksa çok ping olur kablolu bağlanmayı dene kablo pingi düşürür.

Sanmıyorum ama için rahat olmayacaksa yerini değiştir bir de bilgisayar modemd çok uzaksa çok ping olur kablolu bağlanmayı dene kablo pingi düşürür.
Kablolu modemdir yerini değiştiremem ama telefonda sıkıntı çıkmıyor bilgisayarımda da sadece ping var internette rahat gezebilip film izliyebiliyorum.

Geri
Yukarı