Xiaomi Mi TV stick 4K kaliteli mi?

serkansgp

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Şu an ben PC'nin ekran kartından ikinci bir HDMI kablosu ile monitörün yanındaki TV'ye ekran paylaşıyorum. Yani ortak ekran kartından hem monitör hem de LCD görüntü alıyor. Sorum şu ki: TV stick 4K alırsam değişen ne olacak? Ekran kartından gelen görüntü TV gibi tam net değil. Bunu alırsam LCD üzerinden tam ekran hani uydudan gelen görüntü netliği mi alırım yoksa ekran kartından aldığım görüntü netliği mi? Para vermeye değer mi?

Tam olarak ne istediğinizi anlamadım hocam, fakat Xiaomi mi TV stickin olayı TV'yi akıllı TV'ye çevirmek. Yani eski bir televizyona sahipseniz, Google girme, YouTube kullanma Netflix vesaire gibi uygulamalara erişme olanağı sağlıyorsunuz. Android yapıyor yani TV nizi. Yani Bu Stick TV nizin görüntüsünü netleştirmez, daha iyi yapmaz.

Merhaba dostlar. Şu an ben PC'nin ekran kartından ikinci bir HDMI kablosu ile monitörün yanındaki TV'ye ekran paylaşıyorum. Yani ortak ekran kartından hem monitör hem de LCD görüntü alıyor. Sorum şu ki: TV stick 4K alırsam değişen ne olacak? Ekran kartından gelen görüntü TV gibi tam net değil. Bunu alırsam LCD üzerinden tam ekran hani uydudan gelen görüntü netliği mi alırım yoksa ekran kartından aldığım görüntü netliği mi? Para vermeye değer mi?
Kablo ve HDMI sürümü ile ilgili sorun yoksa aynı kaliteyi alırsınız. Eğer monitör ve TV'ye aynı görüntüyü vermiyorsanız. Zaten aynı görüntüyü veriyorsanız TV ekranının çözünürlüğüne göre ayarlanmadan görüntüyü veriyor. 2. ekran olarak ayarlaman gerek. Hala aynı sıkıntı oluyorsa TV Stick alman bir şeyi değiştirmez.

Asıl sorum Ekran kartımdan aldığım 1080p ile bundan aldığım 1080p aynı mıdır? Değişen bir şey olmuyorsa gerek yok o zaman. Amcaların evindeki TV'sinde webos var. TV kendi uygulaması üzerinden youtube açıyor ve bana görüntü daha net geldi. Hani şu uydudan gelen görüntü netliğinden. Monitör ve TV ekran kartım aynı kaliteyi vermiyor netten çektiği için görüntüyü. Bu TV Stick de bendeki gibi bir netlik verecekse almamak daha mantıklı o zaman.

Asıl sorum Ekran kartımdan aldığım 1080p ile bundan aldığım 1080p aynı mıdır? Değişen bir şey olmuyorsa gerek yok o zaman. Amcaların evindeki TV'sinde webos var. TV kendi uygulaması üzerinden youtube açıyor ve bana görüntü daha net geldi. Hani şu uydudan gelen görüntü netliğinden. Monitör ve TV ekran kartım aynı kaliteyi vermiyor netten çektiği için görüntüyü. Bu TV Stick de bendeki gibi bir netlik verecekse almamak daha mantıklı o zaman.
TV'niz 4K ise, ister bilgisayardan ister Mi Stick'ten 1080p görüntü verin, orijinal 4K kadar olmaz.

Ekran kartınız nedir? Ekran kartı eski değilse 4K görüntü çıkışı alabilmeniz lazım.

Eğer ekran kartınız eski ve 4K veremiyorsa, o zaman Mi Stick değil de Mi Box 4K alırsanız daha net görüntü alırsınız.

Mi Stick eskiden 1080P idi, şimdi sanırım 4K versiyonu çıkmış, bu durumda o da bilgisayardan verdiğiniz 1080p'ye göre daha net olur. Maksat 4K görüntü olsun.

Ben olsam Amazon'dan alır dener, memnun kalmazsam iade ederdim. Ama önce ekran kartınızı söyleyin belki de zaten şu an 4K alabilir durumdasınızdır.

Geri
Yukarı