Xiaomi Mi6 geceleri şarjın azalması

TERENi14

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende Xiaomi Mi 6 var da gece diyelim şarjı 100 sabah 95 94 oluyor normal mi? Bir de telefon 2 kere düştü de sanki biraz sesi kısıldı gibi bir şey olmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende Xiaomi Mi 6 var da gece diyelim şarjı 100 sabah 95 94 oluyor normal mi?
Android işletim sistemi telefonun ekranı kapalı olsa da tabii ki şarj yer, normal.

Bir de telefon 2 kere düştü de sanki biraz sesi kısıldı gibi bir şey olmuş olabilir mi?
Bence psikolojik olarak öyle düşünüyorsun ama söylediğin şarj problemiyle
alakası yok, dediğim gibi normal.

Pil ayarlarında zaman aralıklı süper tasarruf modu var ise uyuduğun zamanlarda buna ayarlarsanız sabah kalktığınızda pil seviyesi daha fazla olur. Öyle bir ayar imkanı yoksa da harici uygulamalar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat absürt bir değer değil belirttiğiniz durum. Arkaplanda çalışan uygulamalardan kaynaklıdır.

İlk önce bu durum normal, az gitmesi için benim gibi 1850mAh bataryaya sahip bizler şunları yapıyoruz.
  • Geceleri uçak moduna alıyoruz.
  • Package Disabler Pro uygulaması ile bloatware dediğimiz uygulamaları kapatıyoruz.
  • Greenify'le işlemimiz bittikten sonra kapatıyoruz.
  • Bildirim hizmetlerini kontrol ediyoruz.
  • Otomatik uyandırılan hizmetleri hangi sebepten uyandırıldığını kontrol edip kapatıyoruz.
  • Şebeke hizmetlerimizin hangi bölge için hangi veri bağlantısını desteklediğini kontrol ediyoruz.
  • Mobil verimizin hangi hızlara çıkabildiğini ve ona göre şebeke bağlantısını ayarlıyoruz.
  • Telefonumuzun bataryasının ömrünün bitmemesi için yani şu her bataryanın ortalama 500 kere şarj edilme ömrü vardır gibi düşünceyle (her bataryanın ne kadar şarj edilme ömrü olduğunu bilemem) şarjımızın %5'in altına düştüğünde şarj ediyoruz.
  • Bataryalarımız çabuk bittiğinden ben yaklaşık iki adet 10K mAh batarya taşıyorum ek olarak yanımda. (Görende kalp pilimiz var sanacak.)
  • Parlaklığı otomatik mod varsa alıyoruz.
  • Güç tasarrufu her zaman yararlı olmayabiliyor.
  • Gereksiz uygulamalardan sistemimizi temizliyoruz.
  • Stock ROM dışında ROM kurabiliyoruz ve performans sağlama gibi ihtimallerimiz var.
  • Kernel kuruyorum, örneğin şu linkteki gibi: Samsung Galaxy Alpha Kernel
  • Ayarlardan yedeklemeleri, sekronizasyonu, wifi kapalı olduğu halde tarama gibi şeyleri kapıyorum.
  • Geliştirici seçeneklerinden arkaplanda çalışabilecek uygulama sınırlamasını 3 yapıyorum.
Diye gidiyor... Aklıma gelenler bu an şunlar.

Benim Mi6'nın şarjı gece %3 azalıyor.

Ayarlar>Pil&performans>Uygulamaların pil kullanımını yönet>Senaryolar>Uyku Modu'nu açın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı