Xiaomi Mi6 vs One Plus 5

Umutciiftci

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, Samsung Galaxy S7 telefonumda pil beni pek tatmin etmediği için daha iyi pil süresine sahip bir telefon alacağım. Sizce hangi modeli tercih etmeliyim?

Mi 6 6/128 Siyah Seramik 2300₺
One Plus 5 6/64 Grimsi siyah 2350₺

Mi 6 da OİS var. Söylentilere göre op5 daha iyi fotoğraf çekiyor fakat video konsunda mi 6 nın gerisinde. Ayrıca seramik kaplamalı mi6 da kamera çerçevesinde altın kaplama bulunmakta. Aynı fiyata 128 GB olması da çabası.

Oneplus 5'in ekranı daha büyük, kasası daha kaliteli (Mi 6'da soyulma olduğu iddia ediliyor), 3.5mm kulaklık girişi var, OIS eksiğini hissetmezsin 4K hiç titremesiz video kaydı yapabiliyor.

Yerinde olsam Oneplus 5 alırdım, öyle de yaptım. Pişman değilim.

Düzenleme:
Eklemeyi unutmuşum Oneplus 5 şarj konusunda çok daha başarılı 7-10 saat arası ekran süresi alıyorum. Ekran da Amoled olduğundan çok daha canlı gözüküyor.

Bende açıkçası Oneplus 5 çıkmadan önce kararım Mi6 dan yanaydı. Ancak Op5 kamera özelliği olarak ve saf android (seviyorum) olması daha cazip geldi bana. Ha kasa görselliği açısından tabii ki Mi6 bir tık daha önde. Ele daha iyi oturan boyuta sahip.

Mi 6 da OİS var. Söylentilere göre op5 daha iyi fotoğraf çekiyor fakat video konsunda mi 6 nın gerisinde. Ayrıca seramik kaplamalı mi6 da kamera çerçevesinde altın kaplama bulunmakta. Aynı fiyata 128 GB olması da çabası.
Emin misin? Xiaomi Mi6 şuan videoda OIS olmasına rağmen OnePlus 5 videolarda daha sabit. Her türlü daha başarılı ama 128 GB olduğu için Xiaomi Mi 6 tercih ederdim.

Yeni güncellemeler ile ne kadar gelişmiştir bilemem. Lakin internetteki videolarda bariz belli op5 titriyor.

Yeni güncellemeler ile ne kadar gelişmiştir bilemem. Lakin internetteki videolarda bariz belli op5 titriyor.

İlk çıktığında dediğiniz gibi titreme vardı ancak aylar önce gelen bir güncelleme ile neredeyse sıfıra indirdiler. OIS olan kameralarla aynı hatta bir kısmından daha iyi performans veriyor.

2.52'den sonrası:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı