Xiaomi Note 8 Pro parmak izi ve şifre kabul etmiyor

HAKGÜN68

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, her şeyden önce şunu söylemeliyim ki akıllı telefonlar konusunda pek fazla bilgi sahibi değilim, klasik acemi bir kullanıcıyım.

Sorunumu sondan başa doğru anlatacak olursam;

1 Yıl önce ülkemizdeki sanal mağazalardan birinden aldığım Xiaomi Note 8 Pro 128 GB model telefon 12.0.3 sürümünde iken aşırı bilgisizce hareket ederek alel acele hiçbir araştırma yapmadan yaklaşık 2-3 saat önce yeni yayımlanan 12.0.5 sürümüne güncelledim. Güncelleme sonrası otomatik olarak yeniden başlatmaya geçen cihaz açılış kilit ekranına geldiğinde parmak izini kullanarak açmak istedim, kabul etmedi, bunu üzerine şifremi denedim onu da kabul etmedi. Defalarca yeniden başlat yaptım, kapatıp açtım, fakat sorun devam ediyor, telefon kilit ekranına geliyor ancak parmak izi ve şifreyi kabul etmediğinden o aşamada takılı kalıyor.

Zaten, daha kısa 1 ay kadar önce aynı sorunla yetkili servise gitmiş ve serviste muhtemelen (kızımın yardımıyla bizim de mecburen yaptığımız gibi) "hard reset" atılarak sorun yok denilip geri teslim edilmişti.

Bunun öncesinde de yine yetkili servise götürmüştüm, o zaman ki sorun "kendiliğinden kapanıp açılması" idi. Serviste sorunu giderememeleri üzerine ana kartını değiştirdiklerini belirtip yeni IMEI numarası ile yeni fatura düzenleyip cihazı teslim etmişlerdi.

Şimdi bu son durum karşısında ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, servise sıfır cihaz talebi ile gitsem yine hard reset atıp sorun çözüldü diye aynı cihazı yeniden teslim ederler. Tüketici mahkemesine gidersem sonuç alana dek telefonsuz ne yapacağım.

Bu sorun nasıl aşılır, 12.0.3 sürümüne bir şekilde dönebilsem sorun çözülür mü onu da bilmiyorum. Gerçi 12.0.3 sürümüne tekrar nasıl dönerim onu da bilmiyorum. Zira acemi bir kullanıcıyım.

Sanırım bu durumda öncelikle şifre ekranında takılı kalan cihazı açmak için hard reset yapmam gerekiyor, fakat sonrasında ne yapmam gerekir, yapacağım işlemlerin hangisi garantiyi bozar onu bilemiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilecekler varsa çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı