Xiaomi Note 9 Pro için VR gözlük tavsiyesi

TahaSenturk

Centipat
Merhaba, VR gözlük almak istiyorum. Mümkünse 500TL civarında, maksimum 1000TL olsun. Bu arada VR gözlükte video izleyebiliyor muyuz? ^^
Bu arada 50TL'ye falan bu gözlüklerden buldum. Diğerlerinin 50TL'likten farkı ne? İşimi görür mü?

Son düzenleme:
o 50tl likler sadece telefondaki görüntüyü 360 derece yapıyor.Diğerleri +2000tl gözlüklerde oyun oynayabiliyorsun pc ya da ps4 veya xbox bağlayarak.(Ya da kendisinin hafızasındakileri oynarsın(emin değilim)).

50₺ olanlarda telefonu gözlüğün içine koyuyorsunuz, telefonunuzun ekranı ve giroskop sensörüyle VR ürünleri deneyimliyorsunuz.

Pahalı olanlarda ise gözlüğün kendine ait anakartı, ekranı, kamerası, giroskop sensörü vs. bulunmakta. Bilgisayara veya bir konsola bağlayıp bir video oyunun bu gözlükle iletişimini sağlıyorsunuz, çok daha üst seviye bir deneyim yaşıyorsunuz.

Telefonla oynamak istiyorsanız 50₺ olanlardan almanız lazım.

50₺ olanlarda telefonu gözlüğün içine koyuyorsunuz, telefonunuzun ekranı ve giroskop sensörüyle VR ürünleri deneyimliyorsunuz.

Pahalı olanlarda ise gözlüğün kendine ait anakartı, ekranı, kamerası, giroskop sensörü vs. bulunmakta. Bilgisayara veya bir konsola bağlayıp bir video oyunun bu gözlükle iletişimini sağlıyorsunuz, çok daha üst seviye bir deneyim yaşıyorsunuz.

Telefonla oynamak istiyorsanız 50₺ olanlardan almanız lazım.
Oyun oynamak istemiyorum. Sadece VR videoları izlemek istiyorum.

Peki ekranı nasıl çevireceğim? Sensörle nereye baktığımı algılayarak döner mi?
Telefonunuzun içinde, telefon hareketini algılayan giroskop dediğimiz bir sensör bulunmakta. Bu donanım sayesindee gözlüğü taktığınızda nereye bakarsanız ekran da oraya dönecek.

Giroskopun çeşitli kullanım alanları var telefonunuzda, bunlardan birisi de VR ürünleri deneyimleyebilmek.

Telefonunuzun içinde bulunan, telefon hareketini algılayan giroskop dediğimiz bir sensör bulunmakta. Bu donanım sayesindee gözlüğü taktığınızda nereye bakarsanız ekran da oraya dönecek.
Bu arada VR Box diye bir ürün var. Bir videoda 3 ve 6 inç desteklediğini görmüştüm. Benim telefonum 6,67 inç. Hangi ürünü almamı önerirsiniz?

Bu arada VR Box diye bir ürün var. Bir videoda 3 ve 6 inç desteklediğini görmüştüm. Benim telefonum 6,67 inç. Hangi ürünü almamı önerirsiniz?
Telefonunuz sığmayabilir, sığsa da lensler en falza 6 inçe ayarlı olduğu için ekranın tamamını göremeyebilirsiniz.

Şansınızı deneyin, olmadı iade eder kendinize Google Cardboard yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı