Xiaomi POCO X3 Pro Beyaz Ekran

iltankee

Centipat
Daha fazla  

Nasıl Oldu?

WhatsApp'ta mesajlaşırken birden telefonum çizgili bir şekilde beyaz ekran verdi ve bir süre sonra kapanıp açılmaya başladı, üstünden bi' 30 dakika geçtiğinde telefonumu tekrar açmaya çalıştım ve açıldı bir süre bekledikten sonra pin kodumu ve şifremi girdim, şarjım %20 civarındaydı 5 dakika telefonda takıldım ekranımı kapattım en son fotoğrafa bakmak için galeriye girdiğimde birden aşağıya kaydırdım ve telefonum yine aynı hatayı verdi, 1 saat sonra kontrol etmek için yine açtım ve aynı hatayla tekrar karşılaştım en son iç cebime koyup eve gittim, eve geldiğimde şarja taktım (şarj olup olmadığını anlamak için Power Bank'e taktım) ve açılmadı.

Hata: VID_20230129_173252

Aynı Hatayı Alan Kullanıcı

Aynı bu hata ile karşılaşan farklı bi' yabancı forum kullanıcısı ile karşılaştım, forum cevaplarında sıkıntının anakartta olduğunu iddia edenler vardı.

Yabancı Kullanıcının Hatası:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şüphelendiğim Etkenler​

•İndirilen Uygulamalar (APK'sız)
•Anakart
•Fiziksel Darbeler (Yere düşme veya masaya bırakılma)
•Sistemsel Uyuşmayan Güncellemeler

Telefondan Aldığım Sinyaller​

1-2 aydır telefonumun performansının düştüğünü sıklıkla hissetmeye başlamıştım üstüne şarjımın biraz daha hızlı bitmesi ve çektiğim fotoğraflarımın galeriye bile düşmemesi anlamama yeterdi.

Ne yapacağım?​

Kadıköy'de birkaç telefoncuya hatayı sordurtucam. Aldığım telefoncudan faturamı isteyeceğim, büyük ihtimal cihazımın garantisi bitti, yönlendirdiği servise gidip parayla yaptırmam gerekecek.

Sorularım​

•Aynı hatayı yaşayan veya çözen var mı?
•Cihazımın garantisi bitip bitmediğini düzgün şekilde nasıl sorgulatırım?
•Garantisiz servisten yararlanabilir miyim?
•Garantiye verdiğim süreçte nelere dikkat etmeliyim?
•Cihazın sorunu sizce nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Babamın Huawei Mate 10 Lite telefonunda da bir süredir performans düşüklüğü sorunları başlamıştı, ardından açılış ekranında kalmaya başladı ve sonunda tamamen gitti. Şu an cihaz şarj bile almayı bıraktı, sorun anakart kaynaklı çıktı. Öncelikle cihaz ne garantili malum Xiaomi grubunda birçok farklı ithalatçı olduğu için her aldığınız cihaza her Xiaomi servisi destek vermiyor. Cihazın garantisini cihazın yetkili servisinden öğrenebilirsiniz IMEI no üzerinden bakarlar. Garantisiz servisten yararlanırsın ancak servisler kendi ithalatçılarının getirdiğinin dışındaki cihazlara ücreti karşılığında dair hizmet vermek istemiyorlar. Örneğin Samsung C serisi paralel ithalat olduğu için yetkili servislerde tamir ettiremiyordunuz.

nasıl oldu?

WhatsApp'ta mesajlaşırken birden telefonum çizgili bir şekilde beyaz ekran verdi ve bir süre sonra kapanıp açılmaya başladı, üstünden bi' 30 dakika geçtiğinde telefonumu tekrar açmaya çalıştım ve açıldı bir süre bekledikten sonra pin kodumu ve şifremi girdim, şarjım %20 civarındaydı 5 dakika telefonda takıldım ekranımı kapattım en son fotoğrafa bakmak için galeriye girdiğimde birden aşağıya kaydırdım ve telefonum yine aynı hatayı verdi, 1 saat sonra kontrol etmek için yine açtım ve aynı hatayla tekrar karşılaştım en son iç cebime koyup eve gittim, eve geldiğimde şarja taktım (şarj olup olmadığını anlamak için Power Bank'e taktım) ve açılmadı.

hata: VID_20230129_173252

aynı hatayı alan kullanıcı

Aynı bu hata ile karşılaşan farklı bi' yabancı forum kullanıcısı ile karşılaştım, forum cevaplarında sıkıntının anakartta olduğunu iddia edenler vardı.

yabancı kullanıcının hatası:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şüphelendiğim etkenler​

•İndirilen uygulamalar (APK'sız)
•Anakart
•Fiziksel darbeler (yere düşme veya masaya bırakılma)
•Sistemsel uyuşmayan güncellemeler.

telefondan aldığım sinyaller​

1-2 aydır telefonumun performansının düştüğünü sıklıkla hissetmeye başlamıştım üstüne şarjımın biraz daha hızlı bitmesi ve çektiğim fotoğraflarımın galeriye bile düşmemesi anlamama yeterdi.

ne yapacağım?​

Kadıköy'de birkaç telefoncuya hatayı sordurtucam. Aldığım telefoncudan faturamı isteyeceğim, büyük ihtimal cihazımın garantisi bitti, yönlendirdiği servise gidip parayla yaptırmam gerekecek.

sorularım​

•Aynı hatayı yaşayan veya çözen var mı?
•Cihazımın garantisi bitip bitmediğini düzgün şekilde nasıl sorgulatırım?
•Garantisiz servisten yararlanabilir miyim?
•Garantiye verdiğim süreçte nelere dikkat etmeliyim?
•Cihazın sorunu sizce nedir?

Naptınız hocam aynı sorun çizgili beyaz ekran bana da oldu şu an kapandı hiçbir şekilde açılmıyor ne yapacağımı bilmiyorum.

Bendemi öyle yapmalıyım 1 sene önce Kadıköy'den aldım yurtdışı cihaz ne yapacağımı bilemiyorum 4 ay garanti vermişti sadece teknoweye mesaj attığımda 2500 TL dedi bu bütçeyi veremem.

Aldığım telefoncuya gidip faturası ile teslim ettim, cihazı servise gönderdim, anakart değişimi yaptılar, pazartesi veya salı cihazı teslim alacağım.
Bendemi öyle yapmalıyım 1 sene önce Kadıköy'den aldım yurtdışı cihaz ne yapacağımı bilemiyorum 4 ay garanti vermişti sadece teknoweye mesaj attığımda 2500 TL dedi bu bütçeyi veremem.
Aynı sorunu bugün yaşıyorum, teknik servisten kaç günde döndü? Ve telefonunuz sıfırlandı mı bilgilerinizi kurtarabildiniz mi hocam? @iltankee @BurakDogay
*Güncelleme
Cihazı servis için güvenip esnafa verdiğim günden beri beni oyaladılar, problemin anakartta olduğunu söyleyip yurtdışından anakart sipariş vermeleri gerekiyormuş bunun için 3 ay süre verdiler her zaman arayıp sorduğumuzda geçiştirdiler artık bıktık ve cihazı geri teslim almak istedik. @ticketmykells Genellikle cihaz servise büyük bir değişim için verdiysen sıfırlanmış olabilir.

*Güncelleme
Cihazı servis için güvenip esnafa verdiğim günden beri beni oyaladılar, problemin anakartta olduğunu söyleyip yurtdışından anakart sipariş vermeleri gerekiyormuş bunun için 3 ay süre verdiler her zaman arayıp sorduğumuzda geçiştirdiler artık bıktık ve cihazı geri teslim almak istedik. @ticketmykells Genellikle cihaz servise büyük bir değişim için verdiysen sıfırlanmış olabilir.
Benim garantisi duruyordu teknik servise gönderdim 3 gün içinde anakartı değişildi geri verildi.

*Güncelleme
Cihazı servis için güvenip esnafa verdiğim günden beri beni oyaladılar, problemin anakartta olduğunu söyleyip yurt dışından anakart sipariş vermeleri gerekiyormuş bunun için 3 ay süre verdiler her zaman arayıp sorduğumuzda geçiştirdiler artık bıktık ve cihazı geri teslim almak istedik. @ticketmykells genellikle cihaz servise büyük bir değişim için verdiysen sıfırlanmış olabilir.

Öncelikle geçmiş olsun. Telefonunuzun bataryasını 43 derecenin üstüne fazla çıkarmamaya gayret edin. Yoksa lehimler eriyip kopunca beyaz ekran, açılmama, hiç açılmama veya kimilerinde de MIUI ekranında hoparlör patlama sesi gibi sorunlar olabiliyor.

Geri
Yukarı