Çözüldü Xiaomi powerbank yavaş şarj ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Xiaomi plm03zm model powerbank telefonumu yavaş şarj ediyor. Kablo ve cihaz da değiştirdim. Test ettim lakin aynı sonuç.
Ampere sonucu:

Screenshot_20220505-150149.png

olması gereken sonuçlar: 3.9 V veya üstü.
1500-1700mA

Ayrıca powerbank eski değil. Max 4-5 ay olmuştur. Düzenleme: eskiden hızlıydı.

Son düzenleme:
Çözüm
Xiaomi powerbanklerinde akıllı saat vb. şarj etmek için düşük güç modu bulunuyor onu aktif etmiş olabilir misiniz? Nasıl oluyor tam hatırlayamadım ama kapalıyken güç tuşuna iki kere basarak aktif ediliyordu sanırım internetten bakabilirsiniz.
Hangi cihazda kullanıyorsunuz ve nerden aldınız bu çok önemli.Daha önce orjinal diye çakma ürün yollamişlardi bana,kutusu bile sahte olduğunun kanitiydi.İade edip yerine redmi 20000 mah powerbank aldım ,redmi 8 ile kullandiğimda şarj süresi bir tik kısaldı ancak sonrasın da oppo reno 2z de hızlı şarj süresini kontrol etmek istedim pek verimli olmadı.Kendi adaptörü zaten çok hızlı sadece kapasitesi yüksek olduğu için kullanırım dedim ancak şuan pek işimi görmüyor.En fazla köyde elektrik sorunu yaşarsam kullanırım.

Şarj etmek istediğiniz cihazın powerbank içerisinde bulunan hızlı şarj teknolojisini destekliyor olması gerekir tam verim almak için.

Xiaomi powerbanklerinde akıllı saat vb. şarj etmek için düşük güç modu bulunuyor onu aktif etmiş olabilir misiniz? Nasıl oluyor tam hatırlayamadım ama kapalıyken güç tuşuna iki kere basarak aktif ediliyordu sanırım internetten bakabilirsiniz.

Çözüm
nereden aldınız ve başka telefonda denedinizmi.
Kablo ve cihaz da değiştirdim.

Hangi cihazda kullanıyorsunuz ve nerden aldınız bu çok önemli.
Cihaz fotoğrafta yazıyordu aslında. Casper VIA A4. Powerbank ise hediye geldi. Beraberinde defter ve kalemle birlikte geldi. Üstünde OMIOFX yazıyor. Aynı şekilde powerbankin de. Şirket gibi bir yerden hediye gelmiş. Sahte olacağını zannetmiyorum. İlk başlarda düzgündü. Sonradan böyle oldum yaklaşık 2 haftadır falan böyle.

Şarj etmek istediğiniz cihazın powerbank içerisinde bulunan hızlı şarj teknolojisini destekliyor olması gerekir tam verim almak için.
Evvelinden hızlı ediyordu. Yeni böyle oldu.

Hemen bakıyorum.
İnternete bakmadan evvel güç tuşuna hızlıca 2 kere bastım. Düzeldi sanırım. Ampere'yi 1 dakika kadar açık bıraktım ve sonuçlar (powerbank oluşuna veriyorum):
Screenshot_20220505-160328.png

En azından hızlı ediyor. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı