Xiaomi Redmi 4A vs Xiaomi Redmi Note 2

denizcan88

Hectopat
Aslında iki telefon da birbirinden çok farklı değil, biliyorum fakat akıllı telefon kullanmamış biri olarak f/p açısından ikisinden hangisini tercih edersiniz? Xiaomi markası ve bu telefonlar güvenilir mi, ileride sorun yaşar mıyım diye de merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Xiaomi Redmi 4A
Xiaomi Redmi Note 2

Son düzenleme:
Redmi 4A 50 tl daha ucuz, önemli bir miktar değil. Beni ikileme düşüren işlemciler. MediaTek MT6795M (helio X10) ve Qualcomm Snapdragon 425 MSM8917 arasındaki farkı anlayamıyorum. Hız testlerine baktım ama dediğim gibi bu teknolojiye yabancıyım.

X10, SD 425 modelinden daha güçlü bir model, SD 425 giriş seviyesi bir model. GPU konusunda da Redmi Note 2 modeli daha üstün. Yazılım uyumluluğu durumuna gelecek ise X10 modelinin optimizasyon sorunları var bana kalırsa, çünkü HTC E9 modelinde de bu işlemci kullanılıyor ve bu telefonu kullanan biri olarak sorunları olduğunu söyleyebilirim. E9 modelinde böyle sorunlar var, aynı işlemci Redmi Note 2 modelinde de var aynı sorunları yaşar mısın bilemiyorum.

Uygulamadan atma, kapanıp uzun süreli açılmama gibi sorunlarla karşılaştım kullandığım her iki E9 modelinde de bu sorunlar vardı. Bu sorunlar E9 modeline de özgü olabilir, Mediatek işlemcilerin uyumluluk sorunları Qualcomm ve Exynos işlemcilere nazaran oldukça fazla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı