Xiaomi Redmi 6 Android 8'e Nasıl Düşürülür?

Mustafa Berkay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
BPO Takım Yöneticisi
Başlıkta belirttiğim cihaza sahibim ve birkaç ay önce Android 9'a güncellemek gibi bir hata yaptım. Animasyon kasmaları, bataryamın çabuk tükenmesi gibi durumlardan muzdaribim.

Downgrade işlemi yapmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınızın öncelikle bootloader kilidini açmalısın sonrasında bir TWRP yüklemelisiniz. İstediğiniz ROM dosyasını indirdikten sonra telefonun hafızasına atıp TWRP ile istediğin sürüme downgrade yapabilirsin. :)

Son düzenleme:
Cihazınızın öncelikle bootloader kilidini açmalısın sonrasında bir TWRP yüklemelisiniz. İstediğiniz ROM dosyasını indirdikten sonra telefonun hafızasına atıp TWRP ile istediğin sürüme downgrade yapabilirsin. :)
Stock romu kullanmak istiyorum, custom rom atmak istemiyorum. Yine de TWRP ile mi yapmalıyım?

Stock romu kullanmak istiyorum, custom rom atmak istemiyorum. Yine de TWRP ile mi yapmalıyım?
Evet. TWRP ve Bootloader kilidini açmak şart. Ama endişelenme Xiaomi telefonlarda BL kilidini açsan hatta custom rom yüklesen bile garanti dışı kalmıyor. Şahsen kendi telefonumu 2 kere garantiye yolladım ki zaten servisin kendisi de söylüyor BL kilidinin açılması garantiyi bozmaz diye.

Yazı şu şekildedir;
Delta Servis olarak, Android işletim sistemi gibi açık kaynak kodlarına sahip olan ürünlerin tüm performans ile kullanılması gerektiğine ve bu konudaki yazılım geliştirmelerinin ülkemizde daha fazla kişi tarafından yapılmasının gerekliliğine inanıyoruz. Bu sebep ile üretici firmaların garanti kapsamı engellemesinin doğru olmadığını düşünüyor ve "Root" işlemi yapılmış olsa dahi ürünün arızalarını "garanti kapsamı" dahilinde ücretsiz olarak onarıyoruz.

NOT: Root yapmak için yine BL kilidinin açık olması gerekiyor yani yine aynı kapıya çıkıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı