Xiaomi Redmi Airdots/earbuds statik alan(cızırtı)

Efekan Kaya

Centipat
Merhaba Xiaomi Redmi Airdots aldım birkaç gün önce elime ulaştı ve bir şey fark ettim. Muzik başladığı zaman arkadan bir ses geliyor önce hoparlörden gelen cızırtı zannettim fakat sesi kıstığımda ya da arttırdığımda o ses hep orada kalıyor yani hoparlörlük bir durum yok kulaklığın kendisinden gelen bir ses. Sesi çok açtığınızda fark edilmeyen bir ses. Kulaklık üzerinden herhangi bir ses dinlemeye çalıştığınızda o dediğim ses hep arka planda kalıyor ve o ses dosyasını kapattıktan 5 saniye sonra geçiyor. İnternette araştırdım biraz bir arkadaş şey yazmış kullandığım bütün Bluetooth kulaklıklarda(kablosuz)(I18 TWS vs. ) Geliyor bu ses demiş. Bu Bluetooth'un yarattığı bir statik alandan(parazit, cızırtı) dolayı mı sürekli böyle ses duyuyorum ve bu sesin gelmesi normal mi onu merak ediyorum. (Kablosuz kulaklığı olan arkadaşlar YouTube'dan herhangi bir video açıp sesi kısıp o arka plandaki sesin çıkıp çıkmadığına bakabilirler) bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse çok memnun olurum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Geçen yıl aldığım mi earbuds kulaklığın sol tekini düşürüp kırdığım için yenisini sipariş ettim. Sipariş elime ulaşır ulaşmaz test ettim ve sizdeki gibi cızırtı olduğunu farkettim. Eski kulaklıkta kesinlikle böyle birşey yoktu veya az olduğu için hissetmiyordum. Ürünün replika veya arızalı olduğunu düşünüyorum. Hemen iade işlemini yapacağım.

Bu kulaklığı ikinci alışım ilkinde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ama ikinci alışımda gayet rahatsız edici bir şekilde arka fonda hep cızırtı oluyor.Çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı