Xiaomi Redmi Note 10s yazılım yüklerken "error: Fastboot error: Command failed" hatası

muratcan.ktl

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sabah uyandığımda telefon kendi kendine açılmaya başladı. Ama "Redmi" yazısından öteye geçmiyordu. Redmi yazısına gelip, geriye kapanıp tekrar aynı döngüye giriyordu. Şimdi benim iki sorum var;
1- bu durumu nasıl düzeltirim?
2- durumu düzeltmek için yazılım yüklemeye çalıştım Mi Flash uygulamasında ekte belirttiğim hatayı alıyorum, çözümü nedir?
Şimdiden teşekkürler.
Not: Telefonun Bootloader kilidi ile ilgili aldığımdan beri hiçbir işlem yapmadım. Yani kapalı diye tahmin ediyorum. Telefonu geçen kasım ayında aldım.

1657482387360.png

Bootloader kapalı ise telefon bir moda girebilir. O yüzden bu şekilde Firmware yüklemeye çalışmayın :) Yoksa tuhaf tuhaf sorunlar yaşatabilir. Benim daha önce farklı bir Xiaomi modelde bunu yaptım diye EDL moda düştü. Telefonu açmak ve fiziksel olarak mudahalede bulunmak zorunda kaldım. Bu yüzden işi bilen birisine yaptırın. Bu işlemler için genelde 70-100 arası para istiyorlar. Ya da varsa garantisi yetkili servis yapsın. Parası biraz daha tuzlu olabilir.

Peki bootloader kilidini telefon tamamen kapalı iken açmanın bir yolu var mı ? Fastboot a recovery bölümüne falan erişimim var.

Peki bootloader kilidini telefon tamamen kapalı iken açmanın bir yolu var mı ? Fastboot a recovery bölümüne falan erişimim var.
Yanlış bilgi vermek istemem, ama benim bildiğim telefon açık durumdayken OEM kiliti açık olmalı. Bunuda direkt açamıyorsun bazı modellerde. Telefondan açtıktan sonra zaten bekleme süresi veriyor diye biliyorum, pat diye açık durumda olmuyor. Bununla birlikte bu ayarı açtıktan sonra yine Xiaomi aracı programı ile bunu direkt olarak açık duruma getirebiliyorsun, fakat dediğim gibi ilk önce telefon ayarlarından açılması gerekiyor. Bazı uygulamalar bu işlemleri yapıyor diye biliyorum, ama bunun için hem üyeliği paralı olan programlar, hemde o programlara bağlı olarak box kullanılıyor. Bence telefon üzerinden bu kilidi açmadığın için problem yaşıyorsun. Benzer problemleri ben de yaşadım ve hep bir yerlerde şöyle yapın, böyle yapın gibi tüm her şeyi uyguladıktan sonra, bu sefer hatalar değişmeye başladı. EDL moduna düştü. Ben de sonra internet üzerinden bu işi yapan birisi ile tanıştım. EDL moduna düştüğü için telefonu açmak zorunda kaldım. Tabii her telefonun EDL modu fiziksel işlemde gerektirmiyor, ama özellikle EDL moduna düşerse bu aracı programlarla kesinlikle yapamazsın. Bu yüzden bence işini sağlama al. Fazla kurcalamadan işi bilen, elinde box ve gerekli programları olan birisine danış. Bu Xiaomi modellerine Firmware atmak Samsung Odin üzerinden Firmware yazmak gibi basit bir şey değil.

Son dediğinde iç geçirdim resmen... Eskiden Samsung Galaxy C5 Pro model telefonum vardı odin ile kolayca yapabiliyordum böyle şeyleri. Neyse artık sürekli gittiğim telefoncuma gidip bu konuda bir yardım isteyeceğim. Sizin ekstra olarak "telefoncuya şunlarıda belirt" dediğiniz şeyler neler onları tekrardan yazabilir misiniz rica etsem

Son dediğinde iç geçirdim resmen... Eskiden Samsung Galaxy C5 Pro model telefonum vardı odin ile kolayca yapabiliyordum böyle şeyleri. Neyse artık sürekli gittiğim telefoncuma gidip bu konuda bir yardım isteyeceğim. Sizin ekstra olarak "telefoncuya şunlarıda belirt" dediğiniz şeyler neler onları tekrardan yazabilir misiniz rica etsem

Mesela ben de biliyorum Samsung telefonlar hiçbir şekilde tepki vermezken, download mod üzerinden odin aracılığı ile telefonu kısa sürede çalışıyordu. Xiaomi için bu konuda pek pratik deneyimim yoktu. Bir sorun yaşarken işte Firmware için araştırma yaptım. Daha sonra başıma öyle bir olay geldi. Telefoncu kısa süre içinde yaptı. Teamwiever üzerinden gerekli ayarları yaptı kendi box ve programlarını entegre etti TW üzerinden. Sonra da çalıştı :) Telefoncuya bir şey belirtmeye gerek yok. Neyin ne olduğunu biliyorsa zaten yapar. Hani eğer yedeklenecek bir şeyleriniz varsa kurtarabilirse o şekilde bunları sorabilirsiniz. Bunun dışında tüm uygulamalar fln silenecektir.

Stock FastBoot ve Stock Recovery erişiminin Bootloader ile alakası yok. Zaten Bootloaderi Kilidini Kaldırmak İçin Cihazı Fastboot Moda Alıp PC Üzerinden Mi Unlockdan Kilidi Açarız. Bootloader Kilidi İle İlgili Bir Hata Göremedim SSde

Bootloader kapalı ise telefon bir moda girebilir. O yüzden bu şekilde Firmware yüklemeye çalışmayın :) Yoksa tuhaf tuhaf sorunlar yaşatabilir. Benim daha önce farklı bir Xiaomi modelde bunu yaptım diye EDL moda düştü. Telefonu açmak ve fiziksel olarak mudahalede bulunmak zorunda kaldım. Bu yüzden işi bilen birisine yaptırın. Bu işlemler için genelde 70-100 arası para istiyorlar. Ya da varsa garantisi yetkili servis yapsın. Parası biraz daha tuzlu olabilir.
Hocam Mediatek İşlemcili Cihaz Edl Geçmez. MetaMod Veya Bootloopa Düşer. Edl Snapdragon İşlemciye özgüdür.

Arkadaşlar bir sabah uyandığımda telefon kendi kendine açılmaya başladı. Ama "Redmi" yazısından öteye geçmiyordu. Redmi yazısına gelip, geriye kapanıp tekrar aynı döngüye giriyordu. Şimdi benim iki sorum var;
2- durumu düzeltmek için yazılım yüklemeye çalıştım Mi Flash uygulamasında ekte belirttiğim hatayı alıyorum, çözümü nedir?
Şimdiden teşekkürler.
Not: Telefonun Bootloader kilidi ile ilgili aldığımdan beri hiçbir işlem yapmadım. Yani kapalı diye tahmin ediyorum. Telefonu geçen kasım ayında aldım.

Eki Görüntüle 1447314
Cihaza Yazılımsal Bir İşlem Uygulanmadıysa. Donanımsal Bir Hata Olma İhtimali Var😐.
Eğerki Donanımsalsa Büyük Ihtimalle eMMC Cipi Hasar Görmüş Gece Kendi Kendine Kapanması Bunu Anlatmaya Çalışıyor Gibi Geldi Bana🤔. Anlatımınızdan Anladığım Kadarıyla Cihaz Şuanda Bootloopa Düşmüş Durumda. Genellikle Yanlış Rom/Recovery/Root Flashlama İle Gerçekleşen Bir Durumdur Bootloop Durumu
Size Bu Bootloopun Nedenlerinden Bahsedeyim.

1. NEDEN (Rom Flash Deseydin Direk Bu Olcakdı) (Yanlış Şekilde Veya Yanlış Cihaza Ait Yazılımın Flashlanması) : Cihazın Yanlış Yazılımsal Müdahale Görmesi.
Cihazın İşletim Sistemini Başlatamaması Nedeniyle Cihaz Çöker Ve Kapanır Ve Durmadan Kurulu Ve Yanlış Müdahale Gören Yazılımı Açmaya Çalışır. "Genellikle Telefona Merak Sardıktan Sonra Sonuç Bu Hata Olursa Ailemizin 'Al İşte Bozdun Mutlu Musun?' Sorusuyla Biten Olaydır😄"
ÇÖZÜM : Eğer Bootloader Kilidi Açıksa MiFlash Bilgisayara İndirilir İnternetten Doğru Rom Bulunur Ve İndirilir Rom Arşivden Çıkarılır. MiFlash Açılır En Üst Kısımdan İndirilen Romun Arşivden Çıkarılmış Halı Seçilir İsteğe Bağlı Olarak MiFlashın En Alt Kısmından Bootloader Açık Kalsın Seçeneği Seçilebilir Ve Flash Butonuna Basılır Eğerki CheckPoint Kodlu Hata Alınırsa Mi Flash Ayarından CheckPoints Yerindeki Bütün Yazılar Silinir Ve Tamam Kutucuğuna Basılır Ve Yeniden Flashlanır.
ANCAK
"😐 Edl Flash İle İlgili Pek Bir Bilgi Birikimim Yoktur Yanlış Bilgi Olabilir Yanlışım Varsa Lütfen Yanıtladan Yanlış Bilgimi Düzeltiniz" Bootloader Kilidi Kapalı İse Ne Yazıkki Cihaz Snapdragon İşlemciliyse Cihazın Arka Kapağı Sökülmesi Gerekmekte. Arka Kapak Sökülür Batarya Soketi Çıkarılır Ve Batarya Yuvadan Çıkarılır Snapdragon İşlemcili Cihazsa Cihazın SweetPoint Adi Verilen (Edl Giriş Pointleri) Alanlarına Aynı Anda Demir (Veya Elektrik Geçirgenliği olan bişey) İle Dokunulur (Tabi Bu İşlem Esnasında Cihaz Pcye Takılı Konumda Olmalı) İşlem Sonrası Bilgisayar Cihazı Port İle Başlayan Bir İsimle Tanır Sonra Cihaza Edl Flash Çekilerek Rom Atılır.

1. NEDENIN CÖZÜMÜNÜ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE OLABILECEK KÖTÜ SONUÇLAR.

1A.
Rom Arşivini İçinde İç İçe 2 Tane Klasör Olur 2. Klasörü Seçmelisiniz Mi Flash Üzerinden.
Aksi Takdirde Romunuz Flashlanmayacaktır Ancak Bu Durum Cihaza Bir Zarar Vermez.

1B.
CheckPoint Hatası Durumunda Panik Yapılmamalıdır Zira Çok Önemli Bir Hata Değildir Stock Romu Kodlayan Kişinin Koyduğu CheckPoint Yerleridir. "Bu Maddenin "Stock Romu Kodlayan Kişinin Koyduğu CheckPoint Yerleridir." Kısmı Yanlış Bilgi Olabilir. Yanlış Bilgiyse Ben Yanlış Biliyor Olabilirim Yanlışsam Cevap Yazarak Doğru Olanı Söylerseniz Sevinirim🙂. "!Başka Nedenlerden Dolayıda Hatayı Alıyor Olabilirsiniz!"

1C.
Tam Olarak Edl Flash Olayını Bilmiyorum Yanlış Bilgi İçerebilir. Helal Edin 😀

2. NEDEN (Cihazın En Çok Hasar Alabileceği Neden Budur) (Depolama Çipinin Belirli Nedenlerden Dolayı Hasar Alması Ve Çalışmaması/Sağlıklı Stabil Çalışmaması):Depolamamız Ve Verilerimiz eMMC Üzerinde Saklanır Bu Cip Zamanla Yıpranabilir Cihaz Çok Isınıyorsa Isıdan Nasibini Alabilir. Böyle Durumlarda Mahalle Telefoncusuna Güvenmenizi önermem Yapıcağı İş Ekran Değiştirmek Kadar Kolay Olmayacaktır😀. ÇÖZÜM Cihaz Açılır Anakartın Devreleri Avometre İle Ölçülür (eMMC Çipi Kısa Devre Olduysa Nedeni Kısa Devreli Başka Bir Parça Olabilir Onu Test Etmek Amacıyla Ölçüm Yapılmalıdır) Kısa Devreli Başka Parça Varsa Yenisi İle Değiştirilir (Lehimleme Ve Lehim Sökme Aşamasında Lehim Pastası Kullanılmalıdır Aksi Takdirde Oksitlenme Olabilir) (eMMC Çipi Tamir Olabilen Bir Parça Değildir Bu Nedenle Sökülüp Yenisi Takılmalıdır. İşlem Bitiminde Cihaz Kapatılırken En Son Batarya Takılmalı Ve Kameraya Hava Tutularak Lensle Kamera Arasına Toz Girdiyse Temizlenmelidir.)

2. NEDENIN CÖZÜMÜNÜ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE OLABILECEK KÖTÜ SONUÇLAR.

2A :Yetkili Servisler Bu İşlemi Yapmak Yerine Cihazı Makul Bir Fiyata Değiştirirler. "Çipi Değiştirme Zahmetine Girmezler😀"

2B :Bu İşlem Kısa Vadeli Kullanım Sağlar Çip Değişimi Telefonlar İçin Pek Müsait Bir İşlem Değildir. "Tutulan Sıcak Hava Anakarta Geldiği İçin İç Lehim Yollarını Eritip Boardı Bozabilir"

Umarım Anlayabileceğiniz Gibi Anlatabilmişimdir Ve İşinize Yarıyabilecek Bilgiler Vermişimdir.

Benden bu Kadar😃

Umarım Cihazınızda Cip Hatası Tarzı Maliyeti Yüksek Birşey Yoktur😀

İyi Günler Dilerim.

Eğer Bir Sorunuz Olursa Seve Seve Cevaplarım😀 Aynı Şekilde Cihazla İlgili Bir Konu Olursa Bana Telegram @restaizmm Nickiyle Ulaşabilirsiniz.

Xiaominin Yediği Halt Sebebiyle Açmak İçin Telefonu Açıp Bootloader İzni İstememiz Gerekmekte. Cihaz Mediatek İşlemcili Brom Modeden MediatekExploit Basarak Bootloader Kilidini Açabiliriz Ancak Uzun Vadede Ekranda Açılırken Uyarı Vermesi Gibi Hatalar Olabilir.

Yanlış bilgi vermek istemem, ama benim bildiğim telefon açık durumdayken OEM kiliti açık olmalı. Bunuda direkt açamıyorsun bazı modellerde. Telefondan açtıktan sonra zaten bekleme süresi veriyor diye biliyorum, pat diye açık durumda olmuyor. Bununla birlikte bu ayarı açtıktan sonra yine Xiaomi aracı programı ile bunu direkt olarak açık duruma getirebiliyorsun, fakat dediğim gibi ilk önce telefon ayarlarından açılması gerekiyor. Bazı uygulamalar bu işlemleri yapıyor diye biliyorum, ama bunun için hem üyeliği paralı olan programlar, hemde o programlara bağlı olarak box kullanılıyor. Bence telefon üzerinden bu kilidi açmadığın için problem yaşıyorsun. Benzer problemleri ben de yaşadım ve hep bir yerlerde şöyle yapın, böyle yapın gibi tüm her şeyi uyguladıktan sonra, bu sefer hatalar değişmeye başladı. EDL moduna düştü. Ben de sonra internet üzerinden bu işi yapan birisi ile tanıştım. EDL moduna düştüğü için telefonu açmak zorunda kaldım. Tabii her telefonun EDL modu fiziksel işlemde gerektirmiyor, ama özellikle EDL moduna düşerse bu aracı programlarla kesinlikle yapamazsın. Bu yüzden bence işini sağlama al. Fazla kurcalamadan işi bilen, elinde box ve gerekli programları olan birisine danış. Bu Xiaomi modellerine Firmware atmak Samsung Odin üzerinden Firmware yazmak gibi basit bir şey değil.
Hocam Oem Kapalı Olsa Ne Yazar 😀. Cihaz Mediatek İşlemcili Brom Modeden Mediatek Exploit Basma İmkanımız Var. Uzun Vadede Cihaza Yazılımsal Hatalar Oluşturması Mümkün Ancak Bu Hatalar Romla Falan Geçebilecek Şeyler Değil. Toptan Costum Bootloader Flashlıyoruz Stockla Aynı Stabiliteyi Vermez.

Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1447314
Bu Arada Konu Eski Konuymuş :D Yeni Fark Ettim Neyse Çözüm Arıyanlara Yardımcı Olmuş Olabilirim Belki :D.

Son düzenleme:
Az önce bir konuya daha yazmıştım tekrar yazıyorum,
böyle şeylere niyeti olanlara bir uyarı: amd tabanlı bilgisayarlar üzerinden fastboot komutları kullanmayınız. Sebebi bilinmeyen şekilde cihazla düzgün iletişim kuramıyor amd sistemler. Daha fazla bilgi için arama motorlarında "amd ryzen fastboot fix" arayınız.

Bir tanıdığın telefonunu edl moda düşürmüştüm eu rom kurmak isterken, bootloaderi normal şekilde açıp sonrasında fastboottan twrp yazamadım hata vermişti(amd sistemden dolayı) ve cihaz açılmadı. Sonrasında edl yetkili hesap aramak zorunda kalmıştım.

Bu işler için kullandığım eski bir intel tabanlı bir laptopum var, AMD sistemde, ne edl den rom atabiliyorum, ne fastboot komutu gönderiyorum, intel sistemde sorunsuz çalışıyor herşey, bilginize..

Az önce bir konuya daha yazmıştım tekrar yazıyorum,
böyle şeylere niyeti olanlara bir uyarı: amd tabanlı bilgisayarlar üzerinden fastboot komutları kullanmayınız. Sebebi bilinmeyen şekilde cihazla düzgün iletişim kuramıyor amd sistemler. Daha fazla bilgi için arama motorlarında "amd ryzen fastboot fix" arayınız.

Bir tanıdığın telefonunu edl moda düşürmüştüm eu rom kurmak isterken, bootloaderi normal şekilde açıp sonrasında fastboottan twrp yazamadım hata vermişti(amd sistemden dolayı) ve cihaz açılmadı. Sonrasında edl yetkili hesap aramak zorunda kalmıştım.

Bu işler için kullandığım eski bir intel tabanlı bir laptopum var, AMD sistemde, ne edl den rom atabiliyorum, ne fastboot komutu gönderiyorum, intel sistemde sorunsuz çalışıyor herşey, bilginize..
Hocam Cidden Hiç Duymamıştım. Karşılaşmadığım hatayı Pek Araştırmıyorum😂 Sistemim Intel.

Yeni konular

Geri
Yukarı