Xiaomi Redmi Note 6 Pro vs Asus Zenfone Max Pro

southwest

Kilopat
Herkese merhaba. S6 Edge telefonumdan hiç memnun değildim ki zaten kırıldı. Yeni telefon alacağım. Bütçem 1500 lira. Beklentilerim ise iyi kamera ve iyi batarya. Bu beklentilerime karşılık veren iki telefon çıktı karşıma. Biri Xiaomi Redmi Note 6 Pro, diğeri ise ASUS ZenFone Max Pro M1. İki cihazın da işlemcileri ve grafik kartları aynı. Farkları ise ASUS ZenFone Max Pro M1 5000 mAh bir bataryaya sahip iken Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4000 mAh. Kamera olarak ise ASUS cihaz 4K video çekebilirken Xiaomi cihaz 1080p çekiyor. Ama Xiaomi Redmi Note 6 Pro'nun fotoğraf kalitesi daha iyiymiş. Bunları göz önünde bulundurduktan sonra ASUS ZenFone Max Pro M1 almayı düşündüm. Ancak Android 9.0 (Pie) güncellemesinden sonra cihazda çeşitli "bug"lar oluşmaya başlamış. Yeni bir patch geldeğil mi bilmiyorum. 🧐 Bu yüzden Xiaomi Redmi Note 6 Pro'ya yöneldim. Ancak sar değerine baktığımda;
Sar Değeri 10G (Baş) 0.755 W/kg
Sar Değeri 10G (Vücut) 1.476 W/kg olduğunu gördüm.
Sizce bu değerler fazla mı? Bu arada ASUS ZenFone Max Pro M1 'in de sar değerleri buna yakın internetten bakabilirsiniz.
ASUS ZenFone Max Pro M1 'in Android Pie bugları hakkında bilgisi olan lütfen yazabilir mi?
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4K video kaydına çok takılmamanı öneririm çünkü çok fazla hafızayı dolduruyor ve Full HD varken bence pek de gerekli değil. Genel olarak Note 6 Pro daha iyi. Batarya da gayet yeterli.

mi a2 almanızı tavsiye ediyorum bende onun yurt dışı sürümü olan mi 6x var siz mi a2 alın ön kamerası 20 mp arka kamera 12 işlemciside güçlüdür donma kasma bug hiç uğraşmanıza gerek yok pili ise 3010 mah oldukça yeterli hızlı şarz desteği var... dışı metal fiyatı ise 1500 tl rahat bulabilirsiniz.... sormak istediğiniz soru varsa yazın :)

Bu bütçede Honor 10 Lite varken başka telefon aramaya gerek yok.

İşlemci performansı=Uzun ömürlülük

Honor 10 Lite rakiplerine göre özellikle işlemci performansı ve ekran data öne geçiyor birde pil çok önemli ise Samsung M20 bakılabilir.

Yaklaşık 4 aydır Huawei P Smart 2019 kullanıyor memnunum Honor 10 Lite ile aynı telefon sayılırlar ve yaptığım inceleme.

mi a2 almanızı tavsiye ediyorum bende onun yurt dışı sürümü olan mi 6x var siz mi a2 alın ön kamerası 20 mp arka kamera 12 işlemciside güçlüdür donma kasma bug hiç uğraşmanıza gerek yok pili ise 3010 mah oldukça yeterli hızlı şarz desteği var... dışı metal fiyatı ise 1500 tl rahat bulabilirsiniz.... sormak istediğiniz soru varsa yazın :)
Türkiye garantili fiyatı 2060 tl :)

Honor 10 Lite rakiplerine göre özellikle işlemci performansı ve ekran data öne geçiyor birde pil çok önemli ise Samsung M20 bakılabilir.

Yaklaşık 4 aydır Huawei P Smart 2019 kullanıyor memnunum Honor 10 Lite ile aynı telefon sayılırlar ve yaptığım inceleme.
M20 tercih etmeyebilirim çünkü 5000 mAh'a göre batarya performansı kötü.

Son düzenleme:

P Smart 2019 dan memnun musunuz? Batarya ömrü nasıl?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı