Xiaomi Redmi Note 8 2021 MIUI sürüm düşürme

Sentroteria

Decapat
Xiaomi Redmi Note 8 (2021) global ROM kullanıyorum. MIUI sürümüm 14, Android sürümüm 13. güncelleme öncesinde telefonumda kasma vs. yokken MIUI 14 ile telefonum çok kasmaya başladı. Oyun oynarken değil direkt sosyal medyada dolaşırken telefonum kasıyor. Telefonu sıfırlamayı denedim. MIUI sürümümü nasıl düşüreceğim hakkında araştırmalar yaptığımda MediaTek işlemcilerde benim bunu yapamayacağım ve telefonumun kitleneceği yazıyor. Bir çözümü var mıdır?

Sürüm düşürmeyi boş verin. Daha iyisi Custom ROM kurun. Ben de aynı modelin sanırım 2019 versiyonunu kullanıyorum. ArrowOS yükledim. MIUI'a göre inanılmaz fark ediyor.

Xiaomi Redmi Note 8 (2021) global ROM kullanıyorum. MIUI sürümüm 14, Android sürümüm 13. güncelleme öncesinde telefonumda kasma vs. yokken MIUI 14 ile telefonum çok kasmaya başladı. Oyun oynarken değil direkt sosyal medyada dolaşırken telefonum kasıyor. Telefonu sıfırlamayı denedim. MIUI sürümümü nasıl düşüreceğim hakkında araştırmalar yaptığımda MediaTek işlemcilerde benim bunu yapamayacağım ve telefonumun kitleneceği yazıyor. Bir çözümü var mıdır?
Kim kitlenecek demiş hocam? Telefon RM9 mediatek işlemcili ve telefona en az 7 Custom rom 15-16 stock rom (Düşürme-Yükseltme) yaptım. Halen elimde yani ne demek kitlenme anlamadım. Bilgisayar ile yapmak daha iyi diyorlar ama hepsini denedim fark yok hocam. Telefon için gelirsek şuan ki kullandığınız MIUI sürümünü recovery olarak indiriceksiniz. Düşüreceğiniz sürümü de indirin. Sonra ayarlardan MIUI 14 gelip 7-8 kere basın bazı ayarlar gelicek sağ üstteki ... Olan yere. Sonra güncelleme paketi seçin basıp şuan ki kullandığınız romu seçiceksiniz. Ardından yeniden başlat basmadan dosya yöneticisi açıp şuan kullandığınız rom adını kopyalayıp düşüreceğiniz rom adına yapıştırın. Ve şuan ki romun adından bir kaç harf filan silin ki onu okumasın. Ardından yeniden başlat diyeceksiniz. Güncellenecek sonra MIUI recovery ekranında takılı kalıcak. Wipe data yaptıktan sonra sıfırlanmış bir şekilde kullanabilirsiniz. Not: Bu iki rom da aynı klasörde olması gerekir.

MIUI'dan geçmiş biri olarak değeceğini düşünüyorum. Karar sizin.
Bu arada çok haklısınız hocam. Adamlar bir rom yapmış telefon 4 katı hızına çıktı. Oyunlarda maks 30 FPS gören telefon 55-60 dan düşmemeye başlamıştı. Ama sorun şu ki ben Gapps kuramadığım için gidip PixelExperience yükledim. Onunda pil sorunu olduğundan gece 12 de yatarken şarjım 100 iken sabah uyandığımda 36 civarı birşey olmuştu. Fakat ArrowOs, LineageOs civarı romlar kullanırken bu sorun yoktu olduğu gibi aynı şarjda kullanmıştım. Şimdi nasıl kullandın derseniz sadece rom kurabilmiştim.

Kim kitlenecek demiş hocam? Telefon RM9 MediaTek işlemcili ve telefona en az 7 Custom ROM 15-16 stock ROM (düşürme-yükseltme) yaptım. Halen elimde yani ne demek kilitlenme anlamadım. Bilgisayar ile yapmak daha iyi diyorlar ama hepsini denedim fark yok hocam. Telefon için gelirsek şu anki kullandığınız MIUI sürümünü recovery olarak indiriceksiniz. Düşüreceğiniz sürümü de indirin. Sonra ayarlardan MIUI 14 gelip 7-8 kere basın bazı ayarlar gelecek sağ üstteki... Olan yere. Sonra güncelleme paketi seçin basıp şu anki kullandığınız ROM'u seçiceksiniz. Ardından yeniden başlat basmadan dosya yöneticisi açıp şu an kullandığınız ROM adını kopyalayıp düşüreceğiniz ROM adına yapıştırın. Ve şu anki ROM'un adından birkaç harf filan silin ki onu okumasın. Ardından yeniden başlat diyeceksiniz. Güncellenecek sonra MIUI recovery ekranında takılı kalacak. Wipe data yaptıktan sonra sıfırlanmış bir şekilde kullanabilirsiniz. Not: Bu iki ROM da aynı klasörde olması gerekir.

Dediğiniz her şeyi yapıyorum ama isim değiştirdikten sonra tekrar güncelleye bastığımda "güncelleme paketi doğrulanamadı" diyor. Size ulaşabileceğim bir Discord hesabı veya sosyal medya varsa o şekilde konuşabilir miyiz?

Dediğiniz her şeyi yapıyorum ama isim değiştirdikten sonra tekrar güncelleye bastığımda "güncelleme paketi doğrulanamadı" diyor. Size ulaşabileceğim bir Discord hesabı veya sosyal medya varsa o şekilde konuşabilir miyiz?
Discord var hocam: sâly.#4440

Yeni konular

Geri
Yukarı