Xiaomi Redmi Note 8 alınır mı?

A32 modeli alınmaz...
Kamera ve yazılım haricinde M3 Pro 5G modeli çok daha iyi.

Yine POCO X3 NFC, Note 10s, Realme 7 gibi alternatifler varken A32 modelini almak mantıklı değil.

Asalında kullanıcının ne beklediği önemli ben ekranı muazzam bulduğum için A32 diyorum super AMOLED ve 90Hz diğer özellikleri de fena sayılmaz kendim Xiaomi Note 9 Pro kullanıyorum seviyorum da yine de çok desteklemiyorum Çinli markaları genelde performans bakımından iyi cihazlar yapsalar da ekran olarak sıradan veya normal yapıyorlar.

400-500 TL az para değil, üzerine bu kadar ekleyin bunu alın demenin mantıklı bir yanı yok.

Uzun vaadeli az bence zaten kaç yılda bir alacak ki telefon alıyorsa bir kere alır tam alır diye dedim.

Asalında kullanıcının ne beklediği önemli ben ekranı muazzam bulduğum için A32 diyorum super AMOLED ve 90Hz diğer özellikleri de fena sayılmaz kendim Xiaomi Note 9 Pro kullanıyorum seviyorum da yine de çok desteklemiyorum Çinli markaları genelde performans bakımından iyi cihazlar yapsalar da ekran olarak sıradan veya normal yapıyorlar.

Uzun vaadeli az bence zaten kaç yılda bir alacakki telefon alıyorsa bir kere alır tam alır diye dedim.

Haklısınız hocam ama cihaz uzun vade olarak rakiplerinden fazlaca geride.

Rakiplerinde SD 720G seviyesinde işlemci varken A32 modelinde G80 yani SD 665 seviyesinde bir işlemi var.
Ömür olarak rakiplerinden bariz daha geride bir cihaz.

@Anunswin Bu bütçeye sahip olan birinin bütçe yükseltmesi kolay değil. Ülke şartları malum. 5000 TL ve üstü bütçeye sahip birinin 500 TL artırması ile 3000 TL bütçesi olan birinin 500 TL arttırması aynı şey değil.

@Anunswin bu bütçeye sahip olan birinin bütçe yükseltmesi kolay değil. Ülke şartları malum. 5000 TL ve üstü bütçeye sahip birinin 500 TL artırması ile 3000 TL bütçesi olan birinin 500 TL arttırması aynı şey değil.

Evet yine de yapabiliyorsa arttırsın derim sonuçta telefon her zaman alınan bir şey değil.
Haklısınız hocam ama cihaz uzun vade olarak rakiplerinden fazlaca geride.

Rakiplerinde SD 720G seviyesinde işlemci varken A32 modelinde G80 yani SD 665 seviyesinde bir işlemi var.
Ömür olarak rakiplerinden bariz daha geride bir cihaz.

Ömür olarak derken? Yani oyun oynadığımızı mı varsayalım yoksa direkt performans olarak mı demek istediniz.
A32 üstüne 500 eklenmelik bir cihaz değil işte sorun o.

Aslında M21 de fena sayılmaz sadece Exynos kullanmasaymış iyiymiş bir de parmak izi ekranda olsaydı keşke.

Evet yine de yapabiliyorsa arttırsın derim sonuçta telefon her zaman alınan bir şey değil.

Ömür olarak derken? Yani oyun oynadığımızı mı varsayalım yoksa direkt performans olarak mı demek istediniz.

Berwar hocamın dediği gibi bu bütçede 500 TL arttırmak kolay değil.

Ömürden kastım cihazın kaç yıl gideceği, işlemcisi çok zayıf olursa istersen sadece WhatsApp kullan yine de çok dayanmaz.

POCO M3 Pro 5G ile A32 arasında işlemci olarak ~%50 fark var.
M3 Pro 5G ömür olarak daha iyi bir cihaz, yani bütçe arttırıp A32 alırsa daha kısa ömürlü bir cihaz almış olur :D

Berwar hocamın dediği gibi bu bütçede 500 TL arttırmak kolay değil.

Ömürden kastım cihazın kaç yıl gideceği, işlemcisi çok zayıf olursa istersen sadece WhatsApp kullan yine de çok dayanmaz.

POCO M3 Pro 5G ile A32 arasında işlemci olarak ~%50 fark var.
M3 Pro 5G ömür olarak daha iyi bir cihaz, yani bütçe arttırıp A32 alırsa daha kısa ömürlü bir cihaz almış olur :D

Hocam ömür kullanıma bağlı değil miydi yanlış mı biliyorum ben.

Hocam ömür kullanıma bağlı değil miydi yanlış mı biliyorum ben.

Hocam 20 yıl önce aldığınız ekran kartı ve işlemciye sahip bir bilgisayarı günümüze kadar kullabilir misiniz?
Hayır :)

Aynı şekilde telefonlardada durum böyle, kullanımın önemi var ama işlemcinin önemi çok daha büyük.

Ayrıca öyle olsaydı neden her yıl yeni işlemciler çıkardı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı