Xiaomi Redmi Note 8 Servis Yok Uyarısı

faadw

Hectopat
Dün telefonumu kapatıp açıktan sonra başlıkta da belirttiğim gibi, şebekeye bağlanmama sorunu başladı. Telefonda sürekli "Servis yok" uyarısı var. Güncelleme yapmayı denedim, SIM kartını 2. sokete takmayı denedim, telefonu sıfırlamayı denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Telefonu açıyorum, pin kodunu giriyorum fakat servis yok diyor. Konu hakkında bilgisi olan veya yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün telefonumu kapatıp açıktan sonra başlıkta da belirttiğim gibi, şebekeye bağlanmama sorunu başladı. Telefonda sürekli "servis yok" uyarısı var. Güncelleme yapmayı denedim, SIM kartını 2. sokete takmayı denedim, telefonu sıfırlamayı denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Telefonu açıyorum, pin kodunu giriyorum fakat servis yok diyor. Konu hakkında bilgisi olan veya yardımcı olabilecek var mı?

Telefonu yurt dışı aldıysanız IMEI süresi dolduğu için olabilir.

Bir internet sitesinden ithalatçı garantili olarak aldım, aynı durum geçerli midir?

Satıcıya bağlı sorunu yaşamayanlar da var yaşayanlarda var. Alınan IMEI kodu sahteyse kırılmıs olabilir bu durumda yeni IMEI almanız gerekır oda 1500 2 bin TL arası diye biliyorum. İllegal şekilde halledenlerin olduğunu da duydum en mantıklı çözüm iyi bir telefon yazılımcısına gitmek.

IMEI numarasını kontrol ettim ve durum kısmında "Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir." yazısı ile karşılaştım.

Satıcıya bağlı sorunu yaşamayanlar da var yaşayanlarda var. Alınan IMEI kodu sahteyse kırılmıs olabilir bu durumda yeni IMEI almanız gerekır oda 1500 2 bin TL arası diye biliyorum. İllegal şekilde halledenlerin olduğunu da duydum en mantıklı çözüm iyi bir telefon yazılımcısına gitmek.

IMEI o kadar pahalı mı gerçekten ben Lenovo A7000 cihazda her ROM attığımda IMEI siliniyor du chamelephon uygulamasını kullanarak random IMEI alıyordum 1 kere uyarı geldi hemen değiştirdim IMEI'yi ben suçmu işledim şimdi.

Hakkınızı arayın, satıcı size kaçak telefon satmış. Mümkünse iade edin.

Bu arada, telefonu nereden aldınız?
Başka sitelerin isminin verilmesi yasak mı değil mi bilmediğim için vermemiştim. GittiGidiyor üzerinden cep dünyası isimli bir satıcıdan yorumları ve puanları çok iyi olduğu için aldım. Hatta linkini ve ekran görüntüsünü bırakayım

Dosya Ekleri

• IMG_20210223_143029.jpg
    IMG_20210223_143029.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 298
50-60 TL'ye IMEI atan telefoncular gördüm fakat güvenilir değil cabası kısa süreli oluyor. Telefonu çöpe atarsın IMEI ile uğraşırken. Bu yüzden aldığınız yere gidip çözümü aramanız gerekmektedir. Faturanız varsa kimse size bir şey diyemez.

Geri
Yukarı