Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs. Samsung Galaxy Note 9

Hocam siz zaten kararınız vermiş gibisiniz, şuan Redmi Note 9S kullanıyorum sizinkinin bit alt modeli (64 GB hafıza 4GB RAM) batarya süresi konusunda efsane. Telefon 2 gün boyunca 12 saat ekran kullanımı ile sıkıntısız bir şekilde gidiyor.
Screenshot_20200612-004437.png

Stock Android ROM attım fakat MIUI'da da aynı şekildeydi. Batarya konusunda kesinlikle sizi üzmez.

O telefon yerine AMOLED ekranlı hemde pop-up kamerası bulunan Mi 9T'yi önerebilirim.
Size neden IPS LCD ekran yerine AMOLED ekranı önermem deki amaç ise ileride ghost screen yüzünden başınızın ağrımaması için.
Not: Bende Redmi Note 7 kullanıcısıyım ekranda Ghost Screen sorunu bulunmakta.

O telefon yerine AMOLED ekranlı hemde pop-up kamerası bulunan Mi 9T'yi önerebilirim.
Size neden IPS LCD ekran yerine AMOLED ekranı önermem deki amaç ise ileride ghost screen yüzünden başınızın ağrımaması için.
Not: Bende Redmi Note 7 kullanıcısıyım ekranda Ghost Screen sorunu bulunmakta.
AMOLED ekranlarda da burn-in var. Her şekilde bir dezavantaj mevcut.

Haklısınız fakat burn-in sorunu Ghost Screen'den daha az karşılaşılan bir durumdur.
Ayrıca Mi 9T de Sürekli açık ekran özelliği bulunuyor ayrıca ekrandan parmak izi okuması mevcuttur.
Ghost screen tam olarak nasıl bir şey? LCD ekranlarda ekran çalışıyorsa arkadaki ışık her zaman açıktır ve bütün piksellerin aynı oranda eskimesi lazım.

Tuhaf, mantıken LCD ekranda böyle bir şey olmaması lazım. Sadece AMOLED ekranlarda bu sorun olur diye biliyordum.
Yani bende AMOLED ekranlarda olur diye biliyorum. konu biraz saçma olacak ama bizim kullandığımız monitörler de LCD ekran onlarda neden olmuyor hele ki 12 saatten fazla kullanan kullanıcılar var, ekran sürekli aktif. konu biraz hortlamış gibi oldu. şimdi biz AMOLED ekran mı almamız sağlıklı yoksa LCD ekran mı ?

Yani bende AMOLED ekranlarda olur diye biliyorum. konu biraz saçma olacak ama bizim kullandığımız monitörler de LCD ekran onlarda neden olmuyor hele ki 12 saatten fazla kullanan kullanıcılar var, ekran sürekli aktif. konu biraz hortlamış gibi oldu. şimdi biz AMOLED ekran mı almamız sağlıklı yoksa LCD ekran mı ?
Bu yazıyı okursanız LCD mi? Yoksa AMOLED ekranın mı daha iyi olduğunu anlarsınız.
Her ekranında kendine özgü sorunları mevcuttur.
Evet LCD ekranlı TV'lerde de bu sorunlar oluşabiliyor fakat telefon ekranları kadar fazla değildir.

Geri
Yukarı